Advertisement

nefunguje mi žiadna myš

Potřebujete poradit se Steamem nebo s počítačem? Zeptejte se tady.

nefunguje mi žiadna myš

Příspěvekod bob1na » ned 10. pro 2017 18:15:23

Zdravím kamaráti, mám taký menší problémik, nefunguje mi žiadna myš v žiadnom usb porte, pričom tie usb porty normálne idú, ide chladiaca podložka, ide nabíjanie telefonu cez všetky atď...len v žiadnom nejde myš. Myš je 100% funkčná, skúšal som ju na bratovom notebooku, vlastne dve, nejde ani jedna, mám tiež notebook, windows 10, dakujem za prípadne rady. A nemenil som žiadne nastavenia ani nič, len proste ráno normálne išla a teraz večer zrazu nejde...
Expert
Počet příspěvků na fóru: 643
Počet komentářů na webu: 225
Dostal poděkování: 96 x

Re: nefunguje mi žiadna myš

Příspěvekod hynekzalesak » ned 10. pro 2017 18:56:46

Připojit myš, ve vyhledávání zadej ovládací panely > hardware a zařízení > Správce zařízení, po otevření Správce zařízení mrkni do Myši a polohovací zařízení jestli tam uvidíš svoji myš, jestli tam není nějaká chyba v ovladači nebo zda není z nějakého důvodu zablokovaný, pokud ji tam i přesto že bude připojená neuvidíš budeš muset zkoušet jiné řešení, tohle mi ale připadá zatím nejvíce pravděpodobné místo kde by mohl být problém.

To že jsi nic neměnil vůbec neznamená že se něco nestalo, já mám na wi-fi externí adaptér, večer jsem vypnul notebook a ráno už adaptér nefungoval, z nějakého důvodu (pravděpodobně samotný windows) zablokoval ovladač pro externí wifi kartu, po té co jsem ovladač povolil zase normálně běží.
私は絶対諦めない!

Obrázek
Guru
Počet příspěvků na fóru: 2094
Počet komentářů na webu: 443
Dostal poděkování: 161 x

Příspěvekod bob1na » ned 10. pro 2017 19:25:22

hm..nemám ju tam vôbec, ale zistil som, že mi v žiadnom usb ani nenájde mobil, čomu dost dobre nerozumiem, pretože všetky usb normálne idú, aj mobil mi normálne nabíja, ale nenačíta mi ho vôbec
Expert

Příspěvekod hynekzalesak » ned 10. pro 2017 19:32:33

Zůstaň ve správci zařízení, v zobrazit povol zobrazit skrytá zařízení, a i s připojenou myší prosím nascreenuj nebo přepiš co se ti tam objevuje, jak v myších a polohovacích zařízeních, tak v neznámých zařízeních, vypadá to že ti tam spíše chybí pro tu myš ovladač a může ji to tudíž označovat jako neznámé zařízení neboli ikonka s otazníkem.

A napiš taky prosím co to je za myš, případně obě dvě co jsi testoval.
私は絶対諦めない!

Obrázek
Guru

Příspěvekod bob1na » ned 10. pro 2017 19:58:08

no keď dám povoliť skryté zariadenia, tak ju tam nájde, HID compliant mouse, keď to otvorím, píše to : "Toto hardvérové zariadenie aktuálne nie je pripojené k počítaču. (Kód 45)

Ak chcete odstrániť tento problém, znova pripojte toto hardvérové zariadenie k počítaču."
Keď dám aktualizovať ovládač, napíše, že už mám najnovší nainštalovaný. Myš je stará urage illuminated a druhá nejaká z tesca, čo ani nemá názov, ale to asi nie je moc podstatné, obidve tie myši idú na 100%
Expert

Příspěvekod hynekzalesak » ned 10. pro 2017 20:03:28

Žádná neznámá zařízení mimo myši a polohovací zařízení nevidíš? Měla by to být první kategorie v správci zařízení (zobrazují se tam obvykle věci které nemají ovladač nebo systém jejich ovladač nerozpoznal což by mělo platit i pro ty myši)
U toho ovladače který tam vidíš, je něco jako možnost použít starší verzi ovladače?
私は絶対諦めない!

Obrázek
Guru

Příspěvekod bob1na » ned 10. pro 2017 20:16:09

Pod ostatne zariadenia mám ešte akýsi IWDAud_device_06, ale to s tým zrejme nesúvisí, inak tam nemám nič, mal som tam iba možnosť odstrániť zariadenie, tak som to dal v domnienke, že mi to dá potom odznova na výber nainštalovať, ale proste to nereaguje, tu myš proste nenájde, aj keď svieti na bielo, čo svietila vždy, keď som zapínal notebook, keď sa už zapol, tak to svietilo normálne na modro...nerozumiem tomu, proste tú myš nájde aj nie...rovnako ako ten mobil, nabíjať mi ho normálne nabíja, ale v tomto počítači ho nemám ani nepočujem ten zvuk, keď niečo vložim do akekolvek usb portu
Expert

Příspěvekod meezy5 » ned 10. pro 2017 20:19:50

a co takhle zkusit starej dobrej ccleaner, bod obnoveni nebo malware cleaner nebo poradne googlit presnej problem notebooku kterej mas, typ neuvadis a te mysi..problem s portama muze zpusobovat milion veci, me to delalo u staryho notasu a stare razer mysi a bylo to zavirovanym systemem.
Obrázek

Za tento příspěvek meezy5 získal poděkování od:
bob1na
Pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 318
Počet komentářů na webu: 53
Dostal poděkování: 36 x

Příspěvekod hynekzalesak » ned 10. pro 2017 20:33:44

Máš ještě třeba nějakou klávesnici kterou by jsi mohl zkusit? Chyba může být v USB portech (tedy spíše v jejich konfiguraci) ale to už se opravdu těžko rozpoznává kde je problém, možností řešení je teď více, buď máš nějaký nedávný bod obnovy jak psal meezy a pak se prostě vrátit na něj a doufat že všechno bude fungovat jak má, nebo pokud nechceš s tím nějak hodně blbnout a mít to co nejdříve funkční tak záloha a kompletní obnova systému, a nebo třetí varianta kterou bych dělal já, experimentovat s nastavením usb portů :-D
私は絶対諦めない!

Obrázek

Za tento příspěvek hynekzalesak získal poděkování od:
bob1na
Guru

Příspěvekod bob1na » ned 10. pro 2017 20:43:34

Zajtra sa s tym pohram, diky za ochotu guys
Expert

Příspěvekod bob1na » sob 16. pro 2017 10:07:00

Ak by niekto riešil podobný problém, tak som dal "obnovit výrobne nastavanie tohto PC" a pomohlo to.
Expert

Zpět na Poradna