Advertisement

Nový projekt - Dotaleague.cz

Ahoj, tady Láďa. Slyšíme se? 


Ne, bohužel to je jiný Láďa a to byl jeden cringe joik na úvod. Chtěl bych vám oficiálně představit můj projekt věnovaný této komunitě. Na úvod napíšu něco málo o vzniku, poté o vývoji a beta testu. Pak pokusím popsat jak funguje celý systém a jaké přináší výhody. Ti, které to nezajímá, si mohou přečíst alespoň informace o první sezóně na konci článku. Těm z vás, které nezajímá ani to, mohu už jen nabídnout pohled na noční zasněženou krajinu http://dotaleague.cz/welcome (ta krajina tam určitě je, ale protože je noční, tak není vidět).

logo

Projekt pro podporu a rozvoj CZ/SK Dota komunity unikátní svým dynamicky rostoucím prize poolem a plně automatizovaným systémem obsluhovaným boty. Chcete si zahrát s TOP hráči CZ/SK scény? A o peníze? Mambos, cranich, JC, lacek, sehny, SYM i tipek testují a podporují tento projekt také a mohou se objevit právě v tvojí hře!

Chci upozornit, že projekt je vyvíjen pouze mnou. Je to právě komunita, díky které se tento projekt může vypilovat. Neváhej a zahraj si taky.

URL: http://dotaleague.cz/

1. Vznik


Hodně z vás se ptá "Láďo, co tě přimělo udělat takový projekt pro takovou shit polorozpadlou komunitu?" a já vždy odpovím stejně a to protože minulost se nedá změnit. Nápad to nebyl můj. Těsně před vznikem projektu jsem hrál v týmu The Klan na http://dota2league.cz a náš kapitán XLM jednoho dne prohlásil větu: "Ta Skullova liga je tak nap*ču, Láďo měl bys udělat lepší." a já jsem odpověděl: "Ok." (Omlouvám se všem, kteří čekali lepší příběh, ale prostě to tak bylo.)

Další den (myslím, že to bylo 12. ledna) jsem začal a tím se dostávám k druhému tématu článku, k vývoji.

2. Vývoj


Tento nápad mě tak moc zaujal, že se mi po dlouhé době kromě honění rukou honilo něco i hlavou. Začal jsem základní kostrou a snažil se vymyslet základ pro design, který bych později mohl rozvíjet. Do toho mi XLM dával super rady ohledně systému. Něco byla vlastní myšlenka, něco inspirace z platformy Face.it. Také jsem se rozhodoval jaké technologie použít a jelikož se mi v té době zalíbil Python, chtěl jsem to zkusit udělat v něm. V Pythonu jsem předtím programoval dohromady asi 3 hodiny času a jsem dost velký začátečník, co se týče vývoje webu. Vybral jsem si Django framework a asi v půlce vývoje po měsíci intenzivní práce jsem zjistil, že tento framework není ideální na asynchronní práci a stálou komunikaci mezi serverem a klientem. Musel jsem si ho rozšířit o další balíček a celý projekt předělat pro websockety, na kterých teď běží chat spolu s matchmaking systémem.

Co vše používám:

Python, Django, Django-channels, Redis, TS3 server, nginx, uWSGI, ASGI, daphne

Po dvou měsících boje se všemi problémy jsem se rozhodl požádat komunitu o pomoc s doladěním problémů, kterých bylo požehnaně, ale stále to fungovalo nad moje očekávání. Věděl jsem, že budu potřebovat nějak hráče motivovat, aby ligu začali hrát, tak jsem požádal Darerrise o sponzorský dar a nabídl tak komunitě základní prize pool, který se navyšoval o příjmy reklam.

Díky této BETA sezóně jsem byl schopný dále debugovat řadu problému, hlavně co se týče matchmakingu, který sám nemám možnost pořádně otestovat. Dohromady jsem matchmakingu za tuto sezónu předělal více jak pětkrát a stále si nejsem jistý jeho funkčností. Dělám ale co můžu a jednoho dne doufejme bude lepší než ten od Valve. 4Head

Myslím, že o vývoji toho bylo dost a teď něco více k BETA sezóně.

3. BETA season


Za začátek sezóny a velkému rozjezdu patří mojé velké diky hlavně JohnnyCryptonovi, který na svém streamu ligu zviditelnil a umožnil mi otestovat všechno potřebné. První dny byly velmi problémové a vypadalo to, že si nikdo ani nezahraje. Později se mi podařilo překonat pár problémů a mohlo se začít hrát.

Sezóna trvala od 4.3. do 15.3. a v průběhu bylo mnoho změn, odstávek serveru a aktualizací. Přesto se může sezóna pochlubit zajímavými čísly. Odehráno bylo více jak 500 zápasů a z toho přes 200 jich bylo 5v5, zbytek 1v1. Online bylo současně i 68 uživatelů a hrály se současně čtyři 5v5 zápasy.

Tabulka umístěných

leaderboard

Prize pool

prize pool

Vyplacení odměn proběhlo v pořádku a bez zdržování. Za to můžou všichni vděčit ochotě Darerrise. V neposlední řadě musím poděkovat za zájem Sehnyho a Naze mi pomoct s algoritmem pro zpracování hráčů ve frontě a v poslední řadě všem, kteří i přes všechny komplikace hráli a snažili se projekt podpořit.


4. Systém


Web se dělí celkem na 9 sekcí: News, Prize pool, Leaderboard, Find match, Leagues, Hall of Fame, Statistics.

Pokusím se vám každou z nich stručně přiblížit a popsat.


4.0 První kroky

steam

Projekt komunikuje se SteamAPI a proto se je nutné k jeho používání přihlásit. Pokud si však chcete pouze něco prohlédnout na webu, stačí kliknout na některé z položek v menu.

Následně máte možnost v pravém spodním rohu webu se připojit do chatu, který vám umožní sledovat počet hráčů online a aktualizuje seznam právě hraných zápasů nebo počet hráčů ve frontě automaticky.

connect


4.1 News

Obsahuje novinky a poslední úpravy webu. Jak nečekané.


4.2 Prize pool

Prize pool se aktualizuje automaticky a není potřeba obnovovat stránku. Prize pool roste spolu s výdělkem webu ze všech dostupných zdrojů. Rozdělení odměny se vypočítává samo dle poměru počtu odehraných her a aktivních hráčů v daném módu hry. Každá vyšší liga má o 50% větší podíl té předchozí v momentě, kdy se v ní odehraje alespoň jedna hra. Každé lepší umístění má taktéž o 50% vyšší ocenění než předchozí.

Příklad toho, jak vypadá tato sekce můžete vidět v části, kde píšu informace ohledně BETA sezóny. 


4.3 Leaderboard

Tabulka nejlepších 10 hráčů v každé lize a módu. Neaktualizuje se automaticky jako tabulka s prize poolem a je nutné ji obnovit kliknutím na odkaz v menu v horní části webu. Data jsou v ní přepočítána po odehrání každého zápasu.


4.4 Find match

Zde najdete možnost příhlasit se do matchmakingu a také uvidíte seznam právě hraných her ve vaší lize.

matchmaking

Sekce také obsahuje odpočet času do konce sezóny a informace o tom, zdali jste zabanovaní.


4.5 Leagues

Každý hráč má možnost jednou za sezónu změnit ligu pro každý mód zvlášt na základě splnění jednoho ze dvou požadavků. 

1. Větší SOLO MMR v Ranked systému od Valve než uvedený limit

2. Top 3 umístění v předchozí sezóně 

ligy

V případě první varianty je nutné mít zviditelněné MMR na profilu, aby je bot mohl zkontrolovat. Změna vašeho profilu se může projevit až po několika hodinách. Není chyba na straně webu. 


4.6 Hall of Fame

Zajímá vás kdo byl nejlepší předchozí sezónu nebo chcete být na vždy viditelní v tabulce? Tato sekce vám to umožní. Můžete přispět na chod serveru nebo se umístit první v jakémkoliv módu a lize a místo je vaše!

hall of fame4.7 Statistics

Jak již z návzu vypovídá v této sekci naleznete jednoduché základní statistiky všech hráčů. Počet odehraných her, winrate, detaily o zápasech. Může si zobrazit i profily hráčů, kteří v zápase byli a zjistit, kdo z nich zápas abandonul.

stats


4.8 Blacklist

blacklist

Jednou z nejnovějších vychytávek je možnost blokovat hráče, kterého už nikdy nechcete vidět ve svém týmu.

Je to geniální řešení report systému a přínáší další super výhodu. Nejen, že si s tím člověkem již nezahrajete, ale máte ho možnost ještě obrat o body a vzít si zpět ty, které jste kvůli němu ztratili, protože se stále může objevit v neprátelském týmu!4.9 Teams

Máte svůj tým a scrimujete? Nyní máte možnost oslovit nepřátelský tým a vyzvat je na hru v této lize! Nejen že si zahrajete a zatrénujete, ale můžete vyhrát i zajímavou částku. Týmove hry mají při výpočtu odměn 10-krát větší hodnotu než 5v5 MIX. 

team

Abyste mohli hru úspešně odehrát, musí váš tým mít 5 členů. Hledat týmový zápas může jen leader týmu. Jediný kdo musí být na webu a potvrdit zápas je leader. Do lobby už dostávají pozvánku všichni členové týmu.

Leader může měnit členy týmu kdykoliv chce za kohokoliv, kdo žádný tým nemá.

K dispozici je také velké tlačítko Disband nezbytné pro každý CZ/SK Dota tým.

Dále může leader týmu přídávat do kalendáře čas, kdy by měli zájem hrát. Každý uživatel na webu může tak v tabulce zjistit, kdy by bylo ideální přijít a ostatní týmy se mohou přízpůsobit, nejlépe přidat svůj tým do kalendáře na stejný čas a dorazit též.

kalendar

Týmový matchmaking při BETA testu nebyl nijak otestován (odehrálo se 0 her) a proto neznám jeho přesný stav funkčnosti. Při mém osobním testování bylo vše v porádku. Myslím, že za tak velkou odměnu to ale za zkoušku stojí.


4.10 Matchmaking

Teď když už znáte základní princip fungování webu se pustíme do detailů toho nejdůležitejšího.

Fronta funguje na základním principu "Kdo dřív přijde (a nemá bloknutých milion lidí nebo není milionkrát bloknutý), ten dřív hraje".

Pokud se najde dostatečný počet hráčů, vyskočí pro každého z nich výzva na potvrzení, že jsou připraveni hrát. Pokud kdokoliv výzvu nepotvrdí je penalizován na 5 minut. Když jsou všichni hráči připraveni na hru, po krátke animace se jim zobrazí tabulka hráčů hry a také jméno bota, který vám zašle pozvánku do lobby. Pokud žádný bot není k dispozici, zobrazí se na místě jeho profilu načítání a musíte počkat než se bot uvolní.


ts

Tabulka také obsahuje tlačitko, které vám umožní se jedním kliknutím připojit na TS do předem vytvořené roomky určené přímo pro váš tým.


V lobby má každý přidělený svůj slot dle tabulky viditelné na webu. Hráči mají 5 minut na připojení do lobby a svého slotu. 

Penalizace

Akce Minut
Nepotvrzení zápasu 5
Nepřipojení do lobby/slotu* 15
Opuštení probíhajícího zápasu* 60

* Vztahuje se pouze na módy: 1v1 SOLO, 5v5 MIX


Hráč nemůže hledat zápas do doby, než skončí ten, který právě hraje.

V případě, že se hraje zápas těsně před koncem sezóny, hra se stále započítá. Počítá se každá hra, která začala do poslední vteřiny sezóny.4.10.1 Herní mód - 1v1 SOLO

V momentě, kdy jsou oba hráči připraveni v lobby na hru se objeví na webu tabulka s výběrem hrdinů.

Každý hráč má 20 sekund na výběr pěti hrdinů. 

Poté následuje banovací fáze. Po 10 vteřinách banuje první hráč.

Hráči se střídají v následujícím pořadí:

R -> D D -> R R -> D -> R -> D

Každému hráči zůstane 1 hrdina. Server následně vybere náhodně jednoho z nich, kterého musí oba hráči hrát. V případě, že tak neučiní a hráč si vybere špatného hrdinu, hra je "Free to leave". Hráč, který si vybral špatného hrdinu dostává mínusove body za prohru. Hráči se správným hrdinou se body nemění.

Žádná další pravidla toho módu ze strany ligy nejsou modifikovány a zůstávají takové, jak je má Valve nastavené. Jsou povolené runy, shrine, atd.


4.10.1 Herní mód - 5v5 MIX

 Hráč, který opustí (abandonuje) zápas v tomto módu dostává postih v podobě mínusových bodů za všechny spoluhráče v týmu. Na zbytku pak zbývá rozhodnutí, jestli chtěji pokračovat a pokusit se vyhrát nebo napsat "GG" a jít další. Body za prohru i výhru stále všichni dostávají.

Další možností tohoto módu je hlasování o změně typu lobby. Defaultní mód je CM. K dispozici jsou všechny "draftovací" módy ve hře. Se změnou musí souhlasit všichni členové lobby.

Příkazy: !vote help !vote cm|ad|cd|rd

!vote cd - Captains Draft
!vote ad - All Draft (Ranked All Pick)
!vote cm - Captains Mode
!vote rd - Random Draft


4.10.1 Herní mód - 5v5 TEAM

 Na tento mód se nevztahují žádná pravidla. Je na každém tymu se postarat o své spoluhráče a je nepodstatné řešit jejich opuštení zápasu.5. Informace o první sezóně


Začátek: 5.4.2017 v 00:00

Konec: 1.5.2017 v 1:00

Základní prize pool: 6500,- Kč + přijem z reklam

Dostupné ligy: Bronze, Silver

Počet oceněných umístění: 8


Před touto sezónou proběhlo mnoho úprav a změn, které nebyly součásti BETA sezóny. Proto berte v potaz možnost objevení chyb a problémů, které znemožní hladké fungování ligy. Hrozně moc bych si přál, aby se tak nestalo, ale není v mých silách vše udělat na první pokus spravně. V některých případech jsou věci tak komplikované, že ani autoři python balíčků, které používám pro některé funkce v backendu nebyli schopní mi poradit s mým problémem.

Bude to spíše taková lepší beta sezóna v pokročilé fázi vývoje. Všechna data z předchozího testování budou smazána den před začátkem. Děkuji za pochopení.


Závěr


Do začátku sezóny web nemusí být vždy v provozu. Zítra dojde k čištení databáze a přidání reklam.

Projekt stále není dokonalý a nesnažím se ani tvrdit, že ano. I když bych si to přál. Pokud se setkáte s bugem, prosím nahlašte ho.

Veškeré dotazy, návrhy a připomínky můžete směřovat do mojí sekce na zdejším fórum: https://www.dota2.cz/forum/viewforum.php?f=51


Při psaní tohoto článku jsem se snažil projevit co nejméně autismu. Bohužel, narozdíl od Aprílu, který trvá jeden den, autismus bude trvat celý můj život. :-((74)

Komentáře

Obrázek uživatele hynekzalesak
hynekzalesak
3/4/2017 - 20:35

Pěkná práce :-)
Nejvíce mne pobavila věta: K dispozici je také velké tlačítko Disband nezbytné pro každý CZ/SK Dota tým.

Obrázek uživatele Maminecka
Maminecka
3/4/2017 - 22:08

" Při psaní tohoto článku jsem se snažil projevit co nejméně autismu. Bohužel, narozdíl od Aprílu, který trvá jeden den, autismus bude trvat celý můj život. :-( "

Obrázek uživatele Kiss.OfLife
Kiss.OfLife
3/4/2017 - 22:18

Veľká pochvala, že sa tu niekto venuje takému rozsiahlemu projektu :-)

Obrázek uživatele Fazuliak
Fazuliak
3/4/2017 - 22:38

"Ta Skullova liga je tak nap*ču, Láďo měl bys udělat lepší."

-"OK" Láďa 2k17

Obrázek uživatele Traged
Traged
4/4/2017 - 01:21

že by sa CZ/SK scéna prebúdzala?

Obrázek uživatele MrHaVko
MrHaVko
4/4/2017 - 08:54

nope

Obrázek uživatele MCB
MCB
4/4/2017 - 18:39

takze dnes o polnoci hrame?

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
4/4/2017 - 20:16

ano a silver ligu bych poprosil...chci vyhrat vic penez LUL

Obrázek uživatele Cajky21
Cajky21
4/4/2017 - 21:08

ale silver liga je nad 4k láďo

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
4/4/2017 - 21:36

já mám 5k WutFace

Obrázek uživatele zhul
zhul
4/4/2017 - 23:34

"vypni adblock"
4HEAD

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
5/4/2017 - 09:26

já myslel, že tam chceš mít prize pool nebo se pletu? kromě toho provoz stojí 300,- za měsíc a bude víc, pokud tam bude hrát dost lidí

nebo si jako myslíš, že budu dělat půl roku projekt, srát se s tím denně hodiny proto, abych ve výsledku ještě prodělával? ...to bych ho raději abandonul než abych ho po 400 hodinách času musel ještě financovat ze svýho... fuck logic nemyslíš?

mohl jsem taky udělat vstupní poplatek, ale raději jsem zvolil možnost kdy to financuje třetí strana, máš s tím kurva problém?

jestli ti ta reklama tak moc překáží, přestože jsou od Google a jsou relativně pěkný, tak vedle ní klikni a všechny reklamy na webu ti zmizí...

Obrázek uživatele Pes.Nr
Pes.Nr
5/4/2017 - 10:52

Lada trosku odpocinek. Myslím si že zhul iba DŽOUKOVAL.

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
5/4/2017 - 11:09

O to se právě snažím... Poslední tři dny před startem sezóny byly dost náročné a mám toho plný zuby.. A teď musím číst takový hovna od 1k chcanky co nejspíš ani nehraje dotu a má problém s tím že se Google podílí na rozvoji dota komunity mega velkou cenou 7 Kč za proklik

Obrázek uživatele ShapeYourMind
ShapeYourMind
5/4/2017 - 13:27

zhul is the best fucking dota 2 player the world has ever fucking seen u guys

Obrázek uživatele DigidigiDa
DigidigiDa
5/4/2017 - 14:42

promo code BSJ

Obrázek uživatele zhul
zhul
5/4/2017 - 20:15

unless im getting DDOSed

Obrázek uživatele zhul
zhul
5/4/2017 - 20:23

lmao
Chtěl jsem napsat konstruktivní komentář o umístění takovýhle věci, ještě před tím než se vůbec dostaneš na web, ale po přečtení dalšího příspěvku sem si to rozmyslel.

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
5/4/2017 - 20:42

to mě mrzí :(

Obrázek uživatele rejd
rejd
6/4/2017 - 03:39

neva uz jsi podporil tim adblock 4head

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
7/4/2017 - 08:13

Líbí se mi jak tahle komunita brečí a pořád se jí něco nelíbí i když to je věc na které je postavený celý projekt... Na penězích PRO VÁS z reklam nahrazující sponzory kteří kupodivu peníze dát nechtějí. Když povolim obsah webu s adblockem tak to půjde obcházet a lidi si ho nechají zapnutý a prize pool nikdy nepůjde ani nad 10k

Obrázek uživatele michgod
michgod
10/4/2017 - 15:07

kazdej kdo ma pulku mozku si ten tvuj blok proti obchazeni adblocku stejne muze obejit a kdyz bude chtit tak si ho muze nechat zapnuty... :) myslim ze to nezabere ani 5 minut tak gl s dalsim protiopatrenim na protiopatreni proti tvemu protiopatreni na protiopatreni proti reklamam :) treba za rok v te vedte budeme mit padesat protiopatreni... :D

Obrázek uživatele DGU
DGU
10/4/2017 - 15:22

ten jeden mini banner co tam ma nemoze nikomu vadit, adblock som vypol a nemam ziadny problem, tak prestan riesit hovna

Obrázek uživatele michgod
michgod
10/4/2017 - 15:54

kdyz nemuze nikomu vadit proc tam daval teda ad block blocker?... a nasledne jeste pridal ad block blocker blocker? :) kdyz jak ty rikas ze to nikomu nemuze vadit tak si tam pro me za me muze pridat dalsi ad block blocker blocker blocker blocker :p hovna tu resis protoze jestli mas nejaky problem tu zajima asi tak maximalne tvoji mamu :) jestli sis toho nevsim o nejakym minibaneru jsem nenapsal nic :)

Obrázek uživatele Arin
Arin
10/4/2017 - 16:22

michdog

Obrázek uživatele michgod
michgod
10/4/2017 - 16:51

anal

Obrázek uživatele DGU
DGU
10/4/2017 - 17:01

ten adblock mas predsa defaultne pusteny, nepustas si ho len kvoli jeho stranke, preto tam ma tu ochranu

Obrázek uživatele michgod
michgod
10/4/2017 - 17:08

ano je defaultne pusteny... a taky je tam moznost si ho vypnout... takze nevidim problem kdyz nejake stranky pravidelne navstevuju a jeste navic ty reklamy ta stranka nema nijak obtezujici si ho vypnout :)

Obrázek uživatele pesslovany
pesslovany
10/4/2017 - 17:48

si ču**k nebo ko**t ? nemůžu se rozhodnout....

Obrázek uživatele michgod
michgod
10/4/2017 - 17:52

zeptej se mamky jak sem velkej :)

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
10/4/2017 - 19:50

nemá cenu se tím zabývat....dal jsem prostor komunitě, ale rozhodl jsem se, že to byla chyba stejně jako to dělají vývojáři u většiny her a pak se z té hry stane sračka...např. WoW, dota...naslouchají komunitě, která ví velkou píču a vlastně ani neví co chce a jsou ty hry horší a horší...nechci aby skončil stejně i můj projekt, proto budu pokračovat v dělaní věcí podle sebe a vyberu si jen nápady, které se mi fakt líbí stejně jako jsem to dělal do beta sezóny

Obrázek uživatele michgod
michgod
10/4/2017 - 20:40

nj to ti pisul od zacatku ze to nema smysl a jenom tim ztracis cas a i dalsi veci :)

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
11/4/2017 - 13:11

ne, ty mi od zacatku cpes co mam udelat jinak a neztracim nic...jen zabijim nudu..jinak bych ti ani neodepisoval

Obrázek uživatele Fazuliak
Fazuliak
11/4/2017 - 13:20

Láďa na hrad!

Obrázek uživatele michgod
michgod
11/4/2017 - 18:27

jednou jsem ti napsal ze je lepsi to odstranit a v dalsich 50 prispevcich se ti jenom vysmivam ze tvoje snaha je marna a vedla k tomu ze tam zadne reklamy nemam :) a co ztracis? ono ma asi nejakej duvod ze podobnou cestu jako ty si nezvolil snad nikdo :) respektive neznam zadnou stranku co by navstevnika chtela nechat cekat nez ho vpusti... ale oba moc dobre vime ze je to jenom proto ze ty jses chytrejsi nez vsichni ostatni a jeste to nikoho nenapadlo :D

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
11/4/2017 - 22:43

možná to bude tím, že můj projekt je postavený na příjmu z reklam a od sponzorů se kterými jsem původně ani nemohl počítat a nečekal jsem, že nějací budou...zatímco ostatní weby mají jiný účel nebo na nich uživatelé něco kupují (nedostávají)

Obrázek uživatele michgod
michgod
12/4/2017 - 01:06

kdyz si nekdo dava na web reklamu tak z duvodu prijmu... kdyby chtel aby si to uzivatele blokovali tak by ji tam vubec ani nedaval? sponzori jsou kategorie sama o sobe pokud nejaky sponzor trva na tom aby se dali prekazky tak je to neco jineho a vsechno co jsem psal byl spam... pokud ale sponzori na tom netrvaji...

ty sam treba pouzivas adblock? vsimnul jsis nekdy policka allow some non-intrusive advertising? zkus se treba podivat na www.amazon.com

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
12/4/2017 - 10:33

hej ty jsi asi hodně vymrdaný do palice ne? čteš si vůbec co píšu? Zopakuju to naposled....

TY REKLAMY JSOU TAM PROTOŽE ZAJIŠŤUJÍ PRIZE POOL A CHOD LIGY....KDYBY MĚLI LIDI ADBLOCK, TAK BY TEN PROJEKT NEMOHL FUNGOVAT BEZ SPONZORŮ...

už jsi to pochopil?

Obrázek uživatele Hajadlo
Hajadlo
12/4/2017 - 10:47

Vždyť je to dement a bůhví jestli vůbec hraje tu ligu, tak můžeš mít v píči, imo

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
12/4/2017 - 14:24

za chvíli ji stejně nebude hrát nikdo (né že by mě to překvapovalo...já s tím počítal)...do té doby aspoň vychytám bugy a zkusím ten projekt globálně nebo v rusku...tady nikdo o nic nestojí i když mu člověk nacpe prachy za nic před xicht

chtěl jsem ten druhý plán aspoň zkusit...že se pokusím dostat ten projekt do stavu, kdy bude schopný vydělávat a až budu mít našetřeno, tak zkusím dál investovat do rozvoje CZ SK dota komunity...rozvinout portál na vyšší lvl, pořádat různé turnaje a LAN akce...

dám tomu ještě 2-3 sezóny a pak se uvidí

Obrázek uživatele Sajgon
Sajgon
5/4/2017 - 12:13

"vypni Adblock" rofl

Obrázek uživatele michgod
michgod
5/4/2017 - 14:13

hele oni tam jsou nejake reklamy ze tu nekdo pise aby se vypnul adblock? :D :D

Obrázek uživatele Fufna
Fufna
6/4/2017 - 11:15

Včera jsem se byl na webu podívat. Celkem pěkný, i když se mi to tedy v prohlížeči mírně sekalo a nebylo to plynulé. Text chat se mi dal úplně na pravo a nešlo to změnit. Snad se to postupem času rozjede.

Stejně moc nerozumím tomu, kam se poděla široká CZ/SK komunita. Když jsem hrával dota 1 na gareně cca v roce 2010, tak tam bylo v cz/sk roomkách běžně každý den k večeru 800 a více Čechů/Slováků online každý den. Lidi se znali, a byly to mnohem lepší a kvalitnější hry, než random valve matchmaking, kde potkáte každou druhou hru minimálně jednoho trotla.

Where are the good old days? :(

Obrázek uživatele DGU
DGU
6/4/2017 - 12:17

strasne kvalitne boli tie gareny hry

Obrázek uživatele zhul
zhul
12/4/2017 - 19:03

takovy trochu na useknuti dyka no

Obrázek uživatele ShapeYourMind
ShapeYourMind
12/4/2017 - 23:35

a ty jsi ten zhul z gareny?

Obrázek uživatele zhul
zhul
12/4/2017 - 23:37

myslíš zhull z gareny?

Obrázek uživatele ShapeYourMind
ShapeYourMind
12/4/2017 - 23:38

to jsi ty ? :-)

Obrázek uživatele zhul
zhul
12/4/2017 - 23:39

n
a ty jsi ten stargatecz7?

Obrázek uživatele ShapeYourMind
ShapeYourMind
12/4/2017 - 23:40

Every day GoDz sucks the tiny cock of the Chinese dota scene just a little bit harder, desperately hoping for the Chinese load to be shot deep into his throat while trying to look "cool" with his awful pedophile mustache.

Obrázek uživatele Fazuliak
Fazuliak
13/4/2017 - 10:33

jj

Obrázek uživatele zhul
zhul
13/4/2017 - 11:49

Every day, ching chong Merlini is dirty and disheveled while casting, unshowered and unkempt because of his refusal to shower and his dedication to mouthbreathing. Every day the fat jew David "LD" Gormanberg is a fat jew, fat and a jew.

Obrázek uživatele sol_mcbp
sol_mcbp
10/4/2017 - 16:53

Good old days....
Garena byla topová,hlavně banlist !!

Obrázek uživatele Fufna
Fufna
6/4/2017 - 12:52

High level room s možností filtrovat hráče (kickování) bylo tak 1000 x kvalitnější než Valve 4K solo matchmaking. Nechápu tvůj komentář. A jelikož hráčů, co mají nad 5K+, kde už nejsou ACC buyeři apod, je jen mizivé procento, tak většina her je prostě horších. Navíc sis mohl s lidma fajn pokecat i během hry v chatu.

Obrázek uživatele Neony
Neony
7/4/2017 - 10:25

TEAMSPEAK IN 2017

Obrázek uživatele Neony
Neony
7/4/2017 - 10:32

Láďine kdy tam naladáš discord místo středověkého TS?

Obrázek uživatele DGU
DGU
7/4/2017 - 10:39

v com je TS take hrozne? mne funguje bez problemov

Obrázek uživatele Neony
Neony
7/4/2017 - 10:56

V com bolo Ventrilo take hrozne a kolik lidi ho tu pouziva :D Technologie jde dopredu

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
7/4/2017 - 11:07

naladim ho tam az udelas v navrzich topic s anketou ktera vyhraje do konce teto sezony

Obrázek uživatele pesslovany
pesslovany
7/4/2017 - 17:06

discord je přepatlaný nesmysl facebook pro gamery lol....tsko je účelové. pokrok není vždy správným směrem.

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
7/4/2017 - 17:12

presne proto jsem dal prednost TS...protoze discord je spis pro hry jako WoWko...kde mas proste uzavrenou komunitu hracu co spolu komunikuji i mimo hru a resi veci ohledne hry a tak...tady se hraji jen hry s random lidma

Obrázek uživatele Mambos
Mambos
9/4/2017 - 12:21

Tenhle komentář je naprostý nesmysl.

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
9/4/2017 - 14:23

Řekl bych, že je to úplně zbytečný řešit....Když udělám discord, tak s 100% jisostou můžu říct že zase lidi budou brečet, že to není TS...Takže si udělám co chci já a hotovo.

Obrázek uživatele Mambos
Mambos
9/4/2017 - 14:52

reagoval jsem čistě na fakt že by byl discord přepatlaný nesmysl facebook pro gamery, nezávisle na lize.

Obrázek uživatele Skull55
Skull55
7/4/2017 - 18:05

Potěší že jsem jeden z důvodu​ vzniku. :-D Přeji hodně radosti a úspěchů s ligou.

Obrázek uživatele Mela
Mela
10/4/2017 - 20:33

Já ji zkoušel hrát ale nehraje ji skoro nikdo, tak najít hru je skoro nemožný. Pak by mě zajímalo jak změnit že když hledám jsem v bronzu kde nikdo není.

Obrázek uživatele sol_mcbp
sol_mcbp
10/4/2017 - 20:45

A můžu to hrát i z Amerického serveru?

Obrázek uživatele LadaB
LadaB
11/4/2017 - 18:08

jo muzes

Obrázek uživatele Fufna
Fufna
6/5/2017 - 12:21

Je liga funkční? Nikdo online... :(

Obrázek uživatele ShapeYourMind
ShapeYourMind
6/5/2017 - 14:30

liga je dead

Obrázek uživatele MCB
MCB
6/5/2017 - 15:32

aka liga?

Obrázek uživatele Skull55
Skull55
6/5/2017 - 16:21

Pokud vím tak zrovna není sezóna.

Obrázek uživatele Fufna
Fufna
6/5/2017 - 17:19

Aha, a kdy bude? Na těch stránkách čert, aby se vyznal... :X

Obrázek uživatele Fufna
Fufna
6/5/2017 - 17:19

Aha, a kdy bude? Na těch stránkách čert, aby se vyznal... :X