Advertisement

Kiev Major: Finálních 16 týmů

Minulý týden proběhla kvalifikace na Kyjevský Major, do které se přihlásil rekordní počet týmů. Pořadatel FACEIT uvedl, že se do veřejné kvalifikace (Regiony: EU, NA, SA, SEA, CIS. Kvalifikaci v Číně zprostředkovává Perfect World) přihlásilo neuvěřitelných 6310 týmů po celém světě. Tohoto čísla, se podařilo dosáhnout díky volné pozici pro tým z regionu Jižní Ameriky. Valve se tímto krokem snaží přispět k rozvoji Dota 2 scény na tomto kontinentu.

Hlavní kvalifikace již pod taktovkou Valve a PGL proběhla bez komplikací. Během čtyř dnů jsme se dozvěděli jména posledních 8 týmů, keré se objeví v Kyjevě.

První zápasy se začaly odehrávat v regionu SEA. Zde, ve skupinové fázi nezaváhaly týmy Faceless, TNC Pro Team, Mineski.GGNetwork a Clutch Gamers.

 

V playoff se pak kvalifikovaly týmy Faceless a TNC.

 

V CIS kvalifikaci se nejvíce dařilo týmům Virtus.pro, Spirit, Empire a Natus Vincere. Z tohoto regionu vzešel vítez Virtus.pro, načež je dobré zmínit solidní výkon Na`Vi s novou sestavou.

 

V EU kvalifikaci postoupily do playoff týmy Secret, B)ears, Ninjas in Pyjamas a Alliance. Team Secret v této kvalifikaci ztratil jen jednu mapu a zaslouženě získal místo v Kyjevě.

 

NA kvalifikaci ovládl tým Onyx. V klíčových zápasech se do rukou Abeda dostal Meepo, na kterého jejich protivníci neměli odpoveď.

 

SA kvalifikaci vyhrál tým SG e-sports.

 

Čínská kvalifikace nejlépe vyšla organizaci Invictus Gaming. Týmy Invictus Gaming a iG Vitality si zaslouženě vydobily letenku na turnaj.

 

Hlavní část Kyjevského Majoru začíná 27.4. kde se můžeme tešit na tyto týmy: