Advertisement

IG zvedli nad hlavu DAC trofej

Druhý ročník Dota Asian Championships konaný v Shanghaji, který by se dal take nazvat :monkey king tournament, vyhráli po dominanci v grand finale nad OG Invictus gaming.

Skupiny

Skupina A dopadla, dle předpokládání, jasnou dominancí OG na prvním místě a Team Empire  na místě druhém, který ovšem velmi strádal své perfektní výkony z dřívějších dob, možná způsobený změnou sestavy teamu. Team Faceless dokončil skupinu na posledním místě, nejenom kvůli nedostačujícího hernímu projevu Dominik Black^ Reitmeier.

Skupina B (skupina smrti) měla velká zklamání, ale i překvapení. Team liquid nezvládl základní skupinu dle představ a třetí místo ve skupině si zajistil až poslední den turnaje při dohrávce zápasu. EG nedokázali držet krok s Čínskýmy týmy podporované domácím publikem a skončili základní skupinu na předposledním místě. Skupině dominovali budoucí vítězové turnaje IG, Newbee skončili na druhém místě.

Upper bracket nabídnul teamfighty, kvůli kterým všichni milujeme dotu. Naga sleep,Black hole, earth splitter perfektně zahrané od OG a jejich cesta do grand finale se zdála až příliš snadná. Mimojiné jako jediný team na turnaji pickoval Visage.

První zkouška pro OG v zápase proti IG jen poukázala na to,jak jsou OG a IG top teamy a nebyly do té doby pořádně prověřeni.

Legenda Xu BurNing Zhilei předváděl celý turnaj perfektní výkony a jeho  brzké, agresivní pohyby po mapě připisovaly teamu IG jednu výhru za druhou.

Lower bracket se stal osudným pro team Liquid hned v prvním kole a jejich výkony na turnaji bylo jedno velké zklamání. Jak uvedl později Lasse Mutambaman Urpalainen v rozhovoru pro RuHub: "teamy hodně studovaly naše strategie a banovaly naše důležité hrdiny". Double rampage od Arteezeho pomohlo k výhře 2:0 proti Faceless, na Newbee už jejich síly nestačily a oba velcí favourite turnaje, EG a team Liquid mají co napravovat před blížícím se Kyjev major.

Grand finale byl rematch mezi OG a IG a Ig se pouřili ze svých chyb.Ye BoBoKa Zhibiao byl jednoznačně MVp celého turnaje,což potvrdil I v grand finale.Jeho Riki překvapil OG nejen v první hře,ale vzápětí I ve hře druhé, ve které velmi specifickým buildem (3 ring of Aquila) terorizoval celý team OG.

OG nezabanovali první dvě hry magnuse v první fází a stalo se jím to osudným. Lin XXs Jing je bolestivě trestal za špatné postavení  v teamfightech

IG dominovali Grand finale a po výhře 3:0 vs OG zvedli na domácí půdě nad hlavu trofej pro vítěze společně s výhrou 227 676  euro.

MVPs turnaje:

  • BoBoKa
  • XXs
  • Burning
  • Ghostik
  • Sccc
  • Jerax
(4)

Komentáře

Obrázek uživatele Neficek
Neficek
5/4/2017 - 01:16

clanok pekny. nabuduce viac obsiahlejsie :]] Ako cloveka, ktory turnaj nesledoval, by ma zaujimalo viac info a zaujimavosti. Ale aj tak dobra praca

Obrázek uživatele sol_mcbp
sol_mcbp
5/4/2017 - 01:34

Dík za feedback.
Zjišťuju,jaké je tu publikum no. A taky sem nechtěl psát článek na 3 stránky,ač bylo o čem psát.nevím,jestli by to někdo četl :D

Obrázek uživatele TomulkaBambulka
TomulkaBambulka
5/4/2017 - 10:52

Tři stránky, do toho nějaká krátká videa, no moje srdce by zaplesalo. Rozbor finále, ještě lepší.
A pokud bys chtěl být milován (apoň mnou), tak občas nějaké to česky komentované video bych uvítal, třeba jen finále.

Obrázek uživatele sol_mcbp
sol_mcbp
6/4/2017 - 01:42

No,takový komentář jsem si asi potřeboval přečíst (y) :) Komentované video mám v plánu taky.
Pro příště už budu podrobnější :)
Dík moc za feedback