Advertisement

Hlavní událost - den první

První den hlavní události The International 7 je tady. Pojďme se podívat, co se událo.

Úvodní ceremoniál, naplněná touha, radost z výhry či naopak ochutnání hořké prohry, prázdnota po vyřazení z turnaje. I to byly emoce prvního dne hlavní události, do kterého vám nyní umožním krátce nahlédnout.

 

 

 

Hlavní událost otevírá slavnostní ceremoniál následovaný prvními zápasy. Nejdříve se odehrály čtvrtfinálové zápasy formátem Bo3 (Nejlepší ze tří), ve kterém se proti sobě utkaly Team Liquid a tým Invictus Gaming. Ve 22 hodin začala další série zápasů, tentokrát mezi Evil Geniuses a Newbee.

 

                     Team Liquid  1 - 2  Invictus Gaming

 

                                                      1

 První zápas Team Liquid prohrál s pickem Invoker, Bristleback, Tusk, Visage a Weaver proti hrdinům Ancient Apparation, Alchemist, Batrider, Night Stalker a Lycan po vcelku jasné hře. iG s dobrou strategií měli navrch a po 30 minutách hry Team Liquid porazili. V tomto zápase byla vidět především dobrá souhra suportů týmu iG, kteří stackovali Alchemistovi kempy neutrálů. Protivníci proti Alchemistovi pak nenašli nic, co by jej mohlo zastavit. 

 

                                        1 - 1

 Druhá hra byla celkem napínavou, někteří už snad čekali, že Team Liquid na tomto turnaji skončí. S pickem Monkey King, Bristleback, Ancient Aparation, Keeper of the Light a Ursa prokázali, že se chtějí poprat o lepší umístění. iG sice zvolili podobnou mechaniku jako v prvním zápase - pick Liche, Alchemisty, Sand Kinga, Rikiho a Lycana si ale časem nedokázal poradit s Bristlebackem, Ursou a jejich silnou podporou KotLem, který zezadu zbytek svého týmu healoval, jak to jen šlo. I přes zoufalství Miracla hrajícího za Monkey Kinga, který pojal zápas spíše jako výlet krajinou (či venčení opice, chcete-li), nakonec vše dobře dopadlo a druhou hru Team Liquid po téměř 42 minutách vyhrál.

 

                                        1 - 2

Třetí a rozhodující hra byla ve znamení obměny hrdinů na obou stranách. Team Liquid vybral Ember Spirita, Faceless Voida, Ancient Apparationa, Slardara a Lone Druida, tým Invictus Gaming Disruptora, Linu, Earthshakera, Earth Spirita a Svena. Postupně se však tým iG vypracoval díky chybám / nezodpovědnosti Liquidů do pozice, kdy získal převahu a nakonec po 40 minutách hry Team Liquid doslova převálcovali. Touto prohrou se tým Liquid přesouvá do Lower Bracketu, kde se v závislosti na dalším zápase utká buďto s Teamem Secret nebo s Execration. iG pokračují v Upper bracketu, kde se jejich soupeři stanou NewBee či Evil Geniuses.

 

Další podrobnosti o sérii naleznete na Dotabuffu.

 

                                               

                            Evil Geniuses  0 - 2  Newbee

Podobně jako Team Liquid i hráči Evil Geniuses nevydrželi nátlak od Newbee a propadají se do Lower Bracketu, kde budou bojovat o záchranu. Tým Newbee postupuje do semifinále, kde se utká s Invictus Gaming ve čtvrtek v noci (01:00). Přitom v první hře Evil Geniuses měli našlápnuto dobře - především díky Natures Prophetovi. Newbee si však dobře ohlídali linku pro Sccc a několikrát ganknuli SumaiLa. EG pokračovali ve splitpushování, avšak byli odchyceni. Bez buybacků a se smutnými pohledy koukajícími na nová BKB jejich nepřátel jim zbyly akorát oči pro pláč.

Ve druhé hře pak Newbee zvolili agresivnější lineup a i když se hra točila kolem Enigmy a její Blackhole, největším problémem se stával Kakův Earth Spirit. Postupně EG ztráceli špatnými trady hrdinů a v poslední fázi hry již nenacházeli odpovědi v podobě poškození na core hrdiny Newbee. Série tak skončila ve prospěch Newbee bez zapotřebí odehrání třetí hry.

  Dále první den pokračoval zápasy mezi týmy spadající do skupiny poražených. Tyto zápasy se již hrály formátem Bo1 (tedy kdo dřív přijde, ten dřív mele). Zápasy skupiny poražených začaly 8. 8. v 01:00 a pokračovaly v hodinových intervalech. Poražený z turnaje vypadává.

 

 Team Secret  1 - 0  Execration

 

Přesně 34 minut a 9 sekund si užil tým Execration v Key Aréně, kde se snažil zuby nehty bránit svou SEA reprezentaci. V teamfightech to však dopadlo většinou tak, že Execration podlehli nepřátelům a Team Secret, od začátku ovládající hru a dobrým map control, tak získal ještě větší výhodu a postupně tlačil na Execration k GG.

 

  

            Cloud9  0 -  Team Empire

 

Team Cloud 9 zvolil méně agresivnější pick než Team Empire. Ten časem získal převahu na takřka všech linkách a pohřbil tak veškeré pěkné vyhlídky Cloud 9. Empire trestal za každou menší chybičku, avšak Cloud 9 i přes to drželi krok. Časem se však Resolutionův Faceless Void stal nezabitelným a Cloud 9 tak byli zatlačeni do báze, dokud hru neukončili.

 

           OG  1 - 0  Infamous

 

Pro OG vcelku jednostranná hra, kdy šampioni Kiev Majoru hned od startu neustále zvyšovali svou výhodu nad Infamous. V prvních 20. minutách umírali pouze supporti OG. Ti možná hru ještě poněkud natáhli, avšak neměli problém s tím ji uzavřít a uzavřít tak i týmu Infamous cestu v pokračování na turnaji.

 

        iG.Vitality  1  Digital Chaos

 

V podobné situaci jako Infamous se ocitli také hráči iG.Vitality, kteří v lanning fázi měli problémy s Bulbou a jeho Spirit Brakerem. Hra se tak stávala opět jednostrannou a po 33 minutách hry také iG.Vitality na turnaji končí.

 

  

 


Je libo zažít International 2017 ve velkém stylu?

Tak pak stačí naLádit! Neptejte se koho a mazejte na Česká republika stránky AR Studia, kde se všechno dozvíte! Komentovat budou již známé dvojice - kdo je nezná, má alespoň důvod zavítat. :-)

 

 

 

K dispozici jsou samozřejmě také oficiální streamy Doty 2:

USA Hlavní stream

USA Stream č. 2

USA Stream č. 3

USA Stream č. 4

 

Pokud chcete zkouknout nějaké statistiky, rozklikněte si třeba Česká republika Dotabuff, kde získáte taktéž spoustu zajímavých informací.

A jestli patříte mezi ty nešťastníky, kteří byli svými protivnými šéfy vysláni na pracovní cestu (anebo pokud chytáte jen sousedovic přetíženou wifi), pak se vám může hodit USA TrackDota, třeba i s jejich aplikací do mobilu. Právě hrané zápasy tam určitě najdete.


Pevně věříme, že se budete bavit nejen první den turnaje. Diskuzi k celému The Internationalu 2017 můžete vést na našem fóru v tomto vlákně: TI7 je vonku!. A potřebujete-li poradit s predikcemi, mrkněte do vlákna na této stránce.

 

Zdroje: Dota 2 TI, Twitter joinDota, Twitter Wykrhm Reddy, Twitter Dota 2Dotabuff