Advertisement

Hlavní událost - den druhý

Sháníte program na dnešní den? My ho máme!

 

Dnes jsou opět na programu dvě série zápasů čtvrtfinále vítězů. Tyto zápasy budou následovány sériemi 2. kola Lower Bracketu. Všechny zápasy tohoto dne se již hrají formátem Bo3. Přes noc se nám to hezky promíchalo, takže rozhodně je na co se těšit.

Skupina vítězů (UB): Poražení se přesouvají do druhého kola Lower Bracketu, vítězové pokračují druhým kolem Upper Bracketu

 

              LGD.Forever Young  2 - 0  TNC Pro Team

 

 (pro přechod na detaily zápasů klikněte (Dotabuff) )

V první hře se TNC rozhodli netradičně picknout Alchemistu, se kterým chtěli držet krok s Natures Prophetem a Terrorbladem nepřátelského týmu. To se jim celkem úspěšně dařilo i přes to, že čínský celek měl dobrý start. Hra byla celkově velmi vyrovnaná, v 51. minutě už to vypadalo na výhru TNC. Opak byl ale pravdou, přes veškerou snahu byl zabit Alchemista, který neměl na buyback. To začalo odpočítávat konec této hry, kterou LGD.FY po více než hodině vyhráli. Nutno dodat, že rozdíl v networthu na konci hry mezi oběma týmy činil 0.8 %, čímž se tato hra stala snad nejvyrovnanějším zápasem turnaje.

V druhé hře jakoby tým TNC trošku upadl. Snažili se tým LFY překvapit lastpickem Broodmother. Pak měli dobrý start (dvojlinka a roamer), ale protivníci se nezalekli a v mid game již začli dominovat oni. Vcelku rychle se pak vypracoval Nature's Prophet, který vzal později hru plně do svých rukou, čímž potvrdil sestup TNC do Lower Bracketu. Ti si tak zahrají o postup dále s týmem OG.

 

                  LGD-GAMING  0 - 2 Virtus.pro

 

V první hře si Virstu.pro nejspíš řekli, že prostě chtějí vyhrát. Od první minuty LGD utíkali, vše se hýbalo pouze v jednom směru. Po 25 minutách hry tak bylo se skóre 26-5 rozhodnuto o první hře série. LGD tak museli zabojovat ve hře druhé.

..jenže, nepoučili se. Virtus.pro opět zvolil agresivní pick, který ovládl celou laning fázi a v podstatě i mid game. Po několika úspěšných smocích ze strany Virtus.pro, které byly okamžitě využity k pushování, byl směr celé série určen a dokončen. LGD si tak padají užívat Lower Bracket, zatímco jejich utlačující kolegové pokračují v cestě za vítězstvím turnaje.

 

Skupina poražených (LB): Poražení turnaj opouštějí, vítězové pokračují do 3. kola Lower Bracketu

                   Team Liquid  2 - 1  Team Secret

 

 

V první hře Team Secret překvapil s pickem Drow Ranger. Spirit Braker odváděl perfektní práci a sbíral killy napříč celou mapu. Miracle s jeho Puckem několikrát zemřel, čímž si zavařil na problémy - v mid game zkrátka chyběl impakt po zdržené laning fázi. První hra tak nemohla dopadnout jinak, než převahou Teamu Secret společně s jejich Drow Rangerkou a následným vítězstvím první hry.

Kdo si však myslel, že se Team Liquid zalekne a nechá stejným způsobem ležet i druhou hru, ten se mýlil. Mince se obrátila a v tomto záase byl na koni předtím poražený tým. Úspěšná laning fáze se převrátila do profitující mid game, ve kterých se stali především Night Stalker, Lycan a Alchemista velmi tvrdým oříškem, který Team Secret nedokázal rozlousknout. Srovnáno na 1:1

Poslední hra série, ve které šlo oběma týmům o vše. V začátcích opět dominoval Spirit Braker hraný Puppeym, který hledal kořist skrz celou mapu, především pak na Matumbamanově Necrophosovi. Team Liquid však poctivě čekal na chyby a díky Necrophosově ulti získával pomalu čas na svou stranu. Poté zemřel MP hrající Lunu, přišlo zabití Roshana a Liquidi se ujali po 20 minutách hry vedení. Miraclův Troll Warlord získával na síle, s čímž rostla výhoda Liquidů. I přes dobrý pick se Teamu Secret již nepodařilo hru zvrátit, jelikož nebyli schopní iniciovat teamfight. Toto uskupení se tak po 35. minutách tohoto zápasu s turnajem loučí.

 

                  Evil Geniuses  0 - 2  Team Empire

 

 

Hned ze startu první hry EG sbírali killy, vyhrávali všechny tři linky a zvětšovali výhodu ve svůj prospěch. Mezitím si ale potichu farmil s pomocí spoluhráčů Batrider (Ghostik) a Ancient Apparation, kteří postupně začali hru obracet. Pak došlo k několika bitvám u Roshana, ve kterých Empire získával výhodu nazpět. První zápas série skončil ve chvíli, kdy se EG octli bez buybacků a zemřeli, čímž se Teamu Empire otevřela cesta k nepřátelskému trůnu.

Druhá hra se opakovala ve stejném rytmu jako předchozí, Team Empire už ale nedával Evil Geniuses tolik prostoru jako v předchozí hře. Resolution se postupně se svým Svenem vypracoval do pozice, ze které byl schopný zabít téměř jakéhokoli hrdinu. Severoameričané bojovali statečně, avšak již nedokázali zvrátit svůj osud, a proto podobně jako Team Secret se jedni z favoritů s turnajem loučí.

 

 

 

Tento den byla také oznámena nová karetní hra - více informací naleznete ve článku Artifact - karetní hra ze světa Doty.


(pro přechod klikněte)

 


Je libo zažít International 2017 ve velkém stylu?

Tak pak stačí naLádit! Neptejte se koho a mazejte na Česká republika stránky AR Studia, kde se všechno dozvíte! Komentovat budou již známé dvojice - kdo je nezná, má alespoň důvod zavítat. :-)

 

 

 

K dispozici jsou samozřejmě také oficiální streamy Doty 2:

USA Hlavní stream

USA Stream č. 2

USA Stream č. 3

USA Stream č. 4

 

Pokud chcete zkouknout nějaké statistiky, rozklikněte si třeba Česká republika Dotabuff, kde získáte taktéž spoustu zajímavých informací.

A jestli patříte mezi ty nešťastníky, kteří byli svými protivnými šéfy vysláni na pracovní cestu (anebo pokud chytáte jen sousedovic přetíženou wifi), pak se vám může hodit USA TrackDota, třeba i s jejich aplikací do mobilu. Právě hrané zápasy tam určitě najdete.


Pevně věříme, že se budete bavit nejen první den turnaje. Diskuzi k celému The Internationalu 2017 můžete vést na našem fóru v tomto vlákně: TI7 je vonku!. A potřebujete-li poradit s predikcemi, mrkněte do vlákna na této stránce.

 

ZdrojeDota 2 TITwitter joinDotaTwitter Wykrhm ReddyTwitter Dota 2Dotabuff


(2)

Komentáře

Obrázek uživatele ka7even
ka7even
9/8/2017 - 13:32

Jenom mala oprava EG 0:2 Empire :) (bohuzel)

Obrázek uživatele skautik
skautik
9/8/2017 - 19:06

Práce kvapná málo platná. (Bohužel)
Díky. :-)