Advertisement

DAC 2018 zná svého vítěze

Pětice hráčů z Mineski po dlouhé době vyhrála velký a prestižní LAN turnaj. Ne ledajaký, ale milionový Major. Velmi populární asijský turnaj DAC 2018 už konečně zná svého celkového vítěze. Jím se stal filipínský celek Mineski, který si poradil se všemi, a odnesl si z akce tučnou nadílku DPC bodů a 370 000 $.

Už máme za sebou skvělý asijský Major turnaj — Dota 2 Asia Championships 2018. Série turnajů DAC je mezi Dota 2 hráči velmi oblíbená. Skvělá atmosféra, výborný personál a vše potřebné pro hráče. Co víc si přát? DAC 2018 je asi vůbec nejlepším Major turnajem, který si každoročně tento titul obhahuje, zaslouženě. Svým způsobem se DAC stal klíčovým turnajem, díky kterému vedení Valve začalo praktikovat sérii mezinárodních Major klání, ale to jsme tak trochu odbočili.

 

 

 

Akce se zůčastnilo 16. týmů, které bojovaly o 1 000 000 $ prize-pool a o pořádnou porci DPC bodů. Do play-off postoupily favorizované týmy, i když některé si musely zahrát extra zápasy (tiebreaker). Překvapení se nekonalo. Snad jen hráči Effect nepotěšili diváky. Se standinem Romanem "Resolut1on" Fominokem nedokázali vyhrát a potupně obsadili poslední místo ve své skupině.

 

 

 Vítězové DAC 2018 - Mineski

 

Play-off fáze byla vskutku zajímavá. Double-elimination systém nabízel kolektivům druhou šanci. Velmi překvapili hráči z Mineski. Dokázali si hravě se všemi poradit. Virtus.pro se naopak nedokázali dostat přes LGD a skončili na bronzové příčce. Liquid prohráli s TNC Pro Team. Finále bylo nečekané. Nikdo totiž neočekával, že se Mineski dostanou tak daleko. Finále nám nabídlo všech pět zápasů se zajímavými picky. Tentokrát vytoužená trofej putuje do Filipín, ne do Číny. Mineski vyhrávají 3-2 na zápasy a stávají se tak vítězi DAC 2018. Gratulujeme.

 

Prize-pool:

 

  • 1 000 000 $;
  • 1 500 DPC bodů.
 

Výsledky skupinové fáze:

 

Skupina A

 

Skupina B

 

Tiebreakers o postup do play-off

 

Play-off DAC 2018:

 

 

Finální výsledky Dota 2 Asia Championships 2018:

 

 

  • Záznam dotařského turnaje DAC 2018 najdete zde.
 

Best of 5 finále DAC 2018 mezi Philippines Mineski a China LGD Gaming:

 

První hra

 

Druhá hra

 

Hra třetí

 

Hra čtvrtá

 

Hra pátá

 

Zdroj: Wiki