OP Huskar

Obrázek uživatele Asmoday
17
-17
Hrdina:

Aktualizováno na 6.84c! Nudím se, tak vytvořím jednu rychlou guidu na Huskara... vybral jsem ho, protože v posledním patchi (6.78) byl dost předělán, čímž se i změnil způsob jak ho hrát.

Pořadí spellů:

Burning SpearBerserker's BloodBurning SpearInner VitalityBurning SpearLife BreakBurning SpearBerserker's BloodBerserker's BloodBerserker's BloodLife BreakInner VitalityInner VitalityInner VitalitystatLife Breakstatstatstatstatstatstatstatstatstat

Startovací předměty:

Gauntlets of Strength Gauntlets of Strength Iron Branch Iron Branch Healing Salve Tango

Raná hra:

Urn of Shadows Power Treads Helm of the Dominator Armlet of Mordiggian

Základní předměty:

Assault Cuirass Satanic

Situační předměty:

Black King Bar Monkey King Bar Daedalus Eye of Skadi Heart of Tarrasque Travel Boots Mjollnir Abyssal Blade

Představení:

Nic tu rozepisovat nebudu... všechno důležitý o jeho statech/skillech si můžete najít na:

http://www.dota2.cz/hrdina/huskar

http://www.dotacinema.com/heroes/huskar

http://www.dota2.com/hero/Huskar/

http://www.dota2wiki.com/wiki/Huskar

a spoustě dalších podobných stránkách.


Skill build:

Jak jste si mohli všimnout, nejedu skill build, který byl klasický před patchem 6.78 (burning spears pouze na 1. lvl a maxovat pasivku) a to z několika důvodů:

1. Burning spear dostal poměrně slušný buff co se DMG týče

2. Z pasivky byl odebrán +DMG za chybějící HP, ale byl nahrazen rezistem a zvýšeným AS, díky čemuž se líp kombinuje s Burning Spears

3. Od patche 6.81 neni Burning Spear orb!

Skill build se dá samozřejmě trochu obměnit, aby vyhovoval v danný situaci (např. se můžou dát staty místo healu, nebo pasivku místo prvního healu).


Item build:

Startovací:

Začínáme s dvěma Gauntletama a GG branchema na nějaký ty staty, který nám pomůžou last hitovat/přežít a později z nich postavíme Urnu a pokud budete chtít, tak klidně i Wandu (např. proti Batriderovi je to povinnost). Dále máme samozřejmě nějaký ten regen, sice máme heal, ale ten stojí manu a máme ho až na 4. lvlu. Clarity na regen many nepotřebujeme, protože jediný skill který žere manu je heal, který nepoužíváme moc často.

Early game:

Power Treads První dostavěný item by měly být Power Treads, dají nám slušný MS, AS, a HP. Hotový byste je měli do 5tý minuty +-.

Urn of Shadows Další postavíme Urnu, která nám dá celkem slušnou dotku/heal po kilnutí enemy. V případě, že máte slušnou šanci na zabití enemy jí samozřejmě můžeme postavit už před Tredkama.

Armlet of Mordiggian Dá nám prakticky všechno co potřebujeme: DMG, AS, HP, regen a úžasnou schopnost přidávat si HP v případě, kdy by sme bez ní zemřeli. Měli byste jí mít tak kolem 15tý minuty.

Helm of the Dominator Poslední "must have" item je v early/mid game Dominátorka. Dá vám armor, který nutně potřebujete + lifesteal, který se stackuje s Burning Spears.

Základní předměty:

Jsou předměty, který stavíte po Early itemech a zároveň by jste je v žádném případě neměli vynechat. (Samozřejmě někdy musíte nějaký situační postavit dřív, ale vždy se pak vrátíte k těmto itemům.)

Assault Cuirass AC vám dá hodně armoru, díky čemuž budete téměř nezabitelní a vysoký AS na rychlejší stackování dotky.

Satanic Satanic je úžasnej item. Od doby, co Burning Spears neni orb a stackuje se s lifestealem, je Satan must have na Huskara.

Situační předměty:

Black King Bar Po upravení pasivky se z BKB stává pouze situační předmět místo základního. Je to tím, že dřív byl Huskar nejzranitelnější proti burst magic DMG, teď už mu magic DMG téměř nic nedělá, takže se BKB vyplatí stavit jen pokud enemy mají hodně stunů/hexů a jiných disablů.

Eye of Skadi Skadi je perfektní item. Dá vám hodně statů a orb se stackuje jak s lifestealem, tak s Burning Spears.

Heart of TarrasqueHoT byl dřív "must have" item. Dnesk už bych ho moc nestavil. Dá vám o něco víc HP než Skadi, ale to je asi tak všechno. Vzhledem k tomu, že už máte hodně HP ze Satanicu, tak se to moc nevyplatí.

Monkey King Bar MKB je pořád úžasný item, který se hodí proti miss šanci, nebo na rušení chanelingu. Navíc dá slušný DMG a nějaký AS.

Daedalus Buriza je úžasný item do late game na zvýšení dps. Potom, co byl z pasivky odstraněný bonus DMG už sice není tak silná, ale pořád se vyplatí v latu stavět.

Mjollnir Mojmír je hodně situační item, který se ale hodně hodí na rychlejší stackování dotky a díky AS z pasivky budete jak kulomet. Je to taky dobrý item proti units pusherům (Furion, Chen, Encha,...), nebo na pushování.

Abyssal Blade Abysal je další poměrně neobvyklý item, ale úžasně se k Huskarovi hodí. Díky ulty se snadno dostanete na stun range a díky velmi vysokému AS máte i slušnou šanci na bash. Skvělá volba proti nafarmenému BKB carry.

Travel Boots Travel Boots je item, který v late late hře využije každý hrdina. Pokud máte hodně dobrou farmu, můžete je postavit i dříve a získat díky nim nějaký ten kill.


Gameplay:

Early game:

Nejlepší lajna kam s Huskarem jít je mid, může jít farmit i na easy lajnu, ale tu je lepší přenechat jinému carrymu. Na lajně byste měli mít převahu, díky harasu z Burning Spear. Spokojeně si farmíte a občas se můžete pokusit i o nějaký ten gank (nejlépe pokud cestou seberete haste).

Mid game:

Máte všechny svoje "must have" itemy a nic vám nebrání běhat po mapě a hledat killy. V téhle části je Huskar díky Burnng Spears nejsilnější, takže si musíte nahnat náskok ať už v farmení enemy herů, nebo pushování věží. Killování by neměl být problém... skočíte z Ulty, dáte 3 rány se zapnutým orbem a máte kill... nejlepší je použít Ulty s vypnutou Armletou a hned po tom jí zapnout, díky čemu vás Ulty stojí míň HP.

Late game:

Do late game byste se měli dostat s velkým vedením. Huskar sice není nejsilnější late game carry, ale pokud jste zahráli dobře mid game, tak by jste díky získaný převaze měli být schopný vyhrát.


Závěr:

Doufam, že aspoň někomu tahle guida trochu pomůže a kritiku (vim že jí bude hodně) pište do komentářů. Kdyžtak jí ještě trochu upravim.

// Z nějakýho důvodu nemůžu odstranit ten obrázek, píše mi to: "Objevila se neodstranitelná chyba. Nahrávaný soubor nejspíš překročil maximální velikost souboru (3 MB), jakou server povoluje nahrát." Ten obrázek má 80,2 kB.

Aktualizováno na 6.84c!

(26)

Komentáře

Obrázek uživatele Starda
Starda
12/6/2013 - 17:18

Maxovat Burning spear a nejet passivku jako prioritu? Ac a Srdce jako basic?Myslim že využiti huskra je ted mnohem lepší s aghanimem a ghost scepterem.

Obrázek uživatele Asmoday
Asmoday
12/6/2013 - 17:28

Maxuju Burning Spears, protože na začátku dáváj daleko větší DMG, pasivku na low lvlech tolik nevyužiješ, protže si nemůžeš dovolit zůstat no low HP. Aghanim tam přidam, sice ho na Huskara nemam moc rád, ale jako situační item určitě ujde. Ghost scepter nechápu, možná celej Etheral + Aghanim + Vail na instant kill, ale to je zase trošku jiná věc.

Obrázek uživatele filozof
filozof
12/6/2013 - 17:48

jde to i bez veilu. jinak jestli hraješ proti casterům, tak na low hp s pasivkou zůstat můžeš.

Obrázek uživatele Asmoday
Asmoday
12/6/2013 - 18:18

na low lvlech maj i ti casteři celkem slušnej autoatack a husk nemá zas tolik armor, dostane jeden stun a chcípne... etheral blade přidam do situačních

Obrázek uživatele Spyro
Spyro
12/6/2013 - 17:56

díky ghost scepteru tě nemůžou dorazit fyzickými útoky, ale ty na ně přesto můžeš útočit spearama

Obrázek uživatele Asmoday
Asmoday
12/6/2013 - 18:18

To asi jo, ale zdá se mi užitečnější koupit plate+chain mail, kterej bude znižovat fyzical dmg pořád a můžu z něj dostavit AC. Ten ghost bych vážně kupoval jen v případě, že bych chtěl ject etheral. Ghost ti dá sice "imunitu" na 4s/30s, ale samotnej Plate mail zníží fyzical DMG kterej do tebe de kolem 20%.

Obrázek uživatele pesslovany
pesslovany
12/6/2013 - 18:34

pasivku využiješ odzačátku.

Obrázek uživatele Asmoday
Asmoday
12/6/2013 - 20:03

dotku víc

Obrázek uživatele pesslovany
pesslovany
13/6/2013 - 00:19

ne

Obrázek uživatele Vodka
Vodka
5/4/2014 - 08:15

si nub s winratem 46% ten pocit kdyz mas o 14% vetsi wr nez pesslonula :D

Obrázek uživatele Maskett
Maskett
5/4/2014 - 08:57

lol

Obrázek uživatele fabulator
fabulator
12/6/2013 - 17:23

Né, moje komenty :(

Obrázek uživatele Asmoday
Asmoday
12/6/2013 - 17:57

sry, ale nějak se mi tam rozházeli texty a nešlo to dát do normálního stavu :D

Obrázek uživatele Asmoday
Asmoday
12/6/2013 - 23:15

wtf... mělo to hodnocení +3, -1... opravim pravopis a hodnocení se změní na +1, -3...

Obrázek uživatele Tortoig
Tortoig
14/6/2013 - 23:40

haters gonna hate ^^ co takhle halbredka jako situacni? luxusni proti autoattack hrdinum

Obrázek uživatele drEd
drEd
17/6/2013 - 12:48

ze začátku sou šípy daleko lepší ;) +1

Obrázek uživatele dnblover
dnblover
28/7/2013 - 19:05

Vím že mě tady asi všichni budou psát např. - Jak si se dostal k Dotě ?! atp. ,ale i tak se zeptám ..
Co je to OP ?
Můj kamarád měl teorii že je to Over Power (přemoci) ,je to docela logický ale stejně co to znamená ,to proklaté slovíčko OP ?
předem děkuji za odpověď ;)

Obrázek uživatele zhul
zhul
28/7/2013 - 19:08

tvůj kamarád má správnou teorii - overpowered

Obrázek uživatele Asmoday
Asmoday
28/7/2013 - 19:17

owerpowered - přesílenej/moc silnej

Obrázek uživatele dnblover
dnblover
28/7/2013 - 21:29

:O díkes ,konečně vím co to je a ještě něco ,já si myslel že Op je to že je to za něho moc lehký ,je to taky možnost ? (alespoň zhruba)

Obrázek uživatele Asmoday
Asmoday
28/7/2013 - 21:32

Nemá to přesně ten význam, ale přeneseně by se to možná dalo použít. Jak už já i Zhul řek OP = overpowered = přesílený/silnější, než ostatní. A většinou když něco je silnější než ostatní, tak je lehčí za to hrát, v Dotě to ale moc dobře nefunguje, protože je dobře balancovaná a všechno se dá zcounterovat.

Obrázek uživatele dnblover
dnblover
28/7/2013 - 22:36

yep dík za info

Obrázek uživatele sebek815
sebek815
10/10/2013 - 16:11

chýba mi v situačních dagon:D

Obrázek uživatele Yakko_Nakkassi
Yakko_Nakkassi
7/11/2013 - 15:05

2 x jsem zatím vyzkoušel tohoto houskaře a celkem mi sedí :-) Díky

Obrázek uživatele JimmyX
JimmyX
5/4/2014 - 08:25

Hra ešte vôbec niekto huskara???už ho skpro ani nevidam

Obrázek uživatele sebek815
sebek815
5/4/2014 - 09:16

ale jasne, občas sa pickne aj na pro scéne, napr. v takých 2v2 turnajoch na našej komunite :S