BETA season - dotaleague.cz

Diskuse o Dota 2 turnajích, akcích, událostech.

Re: BETA season - dotaleague.cz

Příspěvekod MrHaVko » pát 17. bře 2017 15:30:51

veľmi dobrý nápad s tým blacklistom.

nevieš zhruba kedy asi skončí údržba ?
DotA player since 2006, until patch 7.00.
Mírně pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 176
Počet komentářů na webu: 66
Dostal poděkování: 22 x

Příspěvekod LadaB » pát 17. bře 2017 16:40:12

Naz píše:Takze kdyz tvuj nejblizsi z druhyho tymu ma taky "blbe" blacklist tak mas smulu a vyhodi te to, ikdyz existuje permutace rozdeleni hracu ktera je legalni?

Jen se ptam a jestli je to tak naschval, zaujalo me to z teoretickyho pohledu, tu ligunehraju :) kdybys chtel nakej chytrejsi algorytmus tak ti s tim muzu pomoct (v zavislosti na tom v cem to pises, ale v nejhorsim to udelam v pseudokodu)

Python

a je to tak schválne tak na půl...přijde mi že algoritmus na balancování týmu v závislosti na MMR + vzajemné blokaci hráčů vymyslet je crazy a kdyby to nebralo v potaz MMR tak by jeden tým měl třeba 150 bodu převahu jen skrz blacklist
(nebo je easy, ale já jsem bad v psaní rekurzivních funkcí)

Když vezmu to primitivní řešení co mám teď a teprv pro jednu stranu, tak už teď mi to přijde dost crazy:
Obrázek

Každopádně teda budu čekat na to s čím přijdeš, abych to nedělal zbytečně dvakrát. Díky moc předem za zájem pomoct.

-- pát 17. bře 2017 16:41:14 --

MrHaVko píše:veľmi dobrý nápad s tým blacklistom.

nevieš zhruba kedy asi skončí údržba ?

17:05
Člen
Počet příspěvků na fóru: 123
Počet komentářů na webu: 3
Dostal poděkování: 30 x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje2x
Vítěz DOTA2.cz Haste Cupu6x

Příspěvekod LadaB » ned 19. bře 2017 22:22:05

Naz píše:Takze kdyz tvuj nejblizsi z druhyho tymu ma taky "blbe" blacklist tak mas smulu a vyhodi te to, ikdyz existuje permutace rozdeleni hracu ktera je legalni?

Jen se ptam a jestli je to tak naschval, zaujalo me to z teoretickyho pohledu, tu ligunehraju :) kdybys chtel nakej chytrejsi algorytmus tak ti s tim muzu pomoct (v zavislosti na tom v cem to pises, ale v nejhorsim to udelam v pseudokodu)

Jak to vypadá? Rád bych pokračoval ve vývoji.
Člen

Příspěvekod Naz » pon 20. bře 2017 22:28:16

viz zprava :) sorry necet sem tohle forum, moc sem nelezu....

kazdopadne jeste jednou sem teda, pokud to chce videt jeste nekdo

problem:
mam 10 hracu, chci je rozdelit na dva co nejoptimalnejsi tymy. Postvu na to algorytmus a ono to nak vyjde. go, lip uz to neudelam.

pocad ok a cajk

pak dovolim nekomu pouzit banlisty, tzn udelat optimalni rozlozeni tymu, zjistim ze je nekdo v banlistu a zacnu to preskladavat. Kazdy takovyhle reseni bude (krome malyho procenta pripadu) vzdycky horsi co se tyce rozdilu v souctu mmr obou tymu... a de o to kdy jeste povolit to prohozeni (i kdyz ten rozdil v souctu MMR je horsi nez kdyby banlisty neexistovali) a kdyz uz rict ze to nejde.

pokud tohle nekdo (= ne ja, tohle je navrhova vec ne implementacni, takze to ma udelat clovek kterej ten kod navrhuje jak ma fungovat) udela tak slibujuz e do 24h dodat pseudokod

-- pon 20. bře 2017 22:45:02 --

trocha matematiky v prikladu: Nahodne sem si vygeneroval 10 cisel:
3075
3231
3315
3410
3550
3572
3674
3829
3963
3969

pokud se je budu snazit rozdelit na dve casti naprosto idealne skoncim pravdepodovne v tymu A s: 3075+3231+3674+3829+3969 a v druhem se zbytkem, rozdil v MMR tymu je v tuto chvili 32 (pokud sem nekde udelal chybu tak se omlouval delal sem to ted metodou kouknu a vidim jen, nepsal sem si zadnej program).

No, a ted rekneme ze MMR 3075a 3231ma nekdo z nich toho druhyho v banlistu.
Nejlepsi reseni je pak: 3075+3315+3572+3829+3969, rozdil v MMR tymu je pak 68 (opet metoda kouknu a vidim, nekamenujte me pokud sem se nekde prekouk).

Otazka zni, je to jeste v pohode nebo uz ne? (a to samy muze nastat s tim ze to zhoreni bude ne o 34 ale o jakykoliv jiny cislo... proste to reseni s banlistem bude vzdycky horsi, a de o to o kolik to jeste tomu systemu povolit a kdyz uz ne)

EDIT: ty rozdily mam v tech svejch prikladech spatne, ten rozdl je o neco malo vetsi nez sem napsal sek sem se, ale pro vysvetleni problemu je to jedno

Za tento příspěvek Naz získal poděkování od:
LadaB
Nováček
Počet příspěvků na fóru: 23
Počet komentářů na webu: 0
Dostal poděkování: 2 x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje1x

Příspěvekod LadaB » úte 21. bře 2017 9:13:41

Zatím zůstanu u sehnyho návrhu, ke kterému jsme se stejně dopracovali taky v PM, který zní:
Generovat náhodné kombinace hráčů tak, aby se nikdo s nikým neblokoval do doby, než se udělá kombinace, která bude mít menší rozdíl MMR než je povolená tolerance oproti originálnímu balancování týmu. (Dejmte tomu, že se může lišit max 50 body)
Tzn.:
Balance týmu -> 50 MMR rozdíl
Blacklist generování -
-> 150 X
-> 200 X
-> 102 X
-> 98 OK
-> STOP

Nevýhodou je, že pokud existuje balance třeba -> 56 , tak už se neudělá. Proto by možná stálo za to vždy generovat všechny možné kombinace a až potom z nich vybrat tu nejlepší.
Člen

Příspěvekod Naz » úte 21. bře 2017 9:17:56

bacha ze kdyz to budes delat nahodne tak se ti taky muze stat ze uloha nema reseni, takze si tam dej nakej timeout kdyz to vyskoci a prohlasi za neresitelny.
Nováček

Příspěvekod LadaB » úte 21. bře 2017 9:18:58

Udělá to všechny možné kombinace (není jich moc) a pokud ani jedna z nich neprojde, tak se fronta ignoruje.
Člen

Příspěvekod Naz » úte 21. bře 2017 9:23:04

252 by jich melo bejt, to by melo jit

Za tento příspěvek Naz získal poděkování od:
LadaB
Nováček

Příspěvekod LadaB » úte 21. bře 2017 11:12:38

Díky moc všem. Hotovo.
Obrázek

Obrázek
Člen

Příspěvekod TomulkaBambulka » úte 21. bře 2017 12:31:46

Jedna technická, co když budu třeba já v banlistu u 4 lidí z deseti, které nás to má dát dohromady. (ti 4 budou mít největší MMR z těch deseti).
Pokud to chápu správně, tak dva z těch 4 mě dostanou a budou moc moc spokojeni. :-) :-)

Jinak jsem fanda těch banlistů, já jen nastiňuji reálnou situaci do pár měsíců. :-)
Nováček
Počet příspěvků na fóru: 13
Dostal poděkování: 0 x

Příspěvekod LadaB » úte 21. bře 2017 12:48:03

Nejspíš nebudeš vůbec v té hře protože to nepůjde složit tak, aby byl MMR balance přijatelný.
Příklad:
10 lidí v queue -> check -> fail .....waiting...........11 lidí v queue -> check -> fail ...........waiting......14 lidí v queue -> check -> OK -> start ..........4 lidi v queue........
Člen

Příspěvekod michgod » úte 21. bře 2017 12:51:37

takze si dam do banlistu vsechny pod sebou a ez win :)
Expert
Počet příspěvků na fóru: 606
Počet komentářů na webu: 90
Dostal poděkování: 54 x

Příspěvekod LadaB » úte 21. bře 2017 13:09:33

Ez win? Myslíš spíš, ez nikdy si nezahraju? Víš ...ono tě to jaksi vynechá a udělá to hru bez dementů, co si každého blokují. ;) Při blokování hráče musíš brát na vědomí, že ta funkce má větší šanci na složení zápasu bez tebe/bez něj v závislosti na tom, jestli je ten člověk víckrát bloknutý nebo ten kdo blokuje má bloknutých více lidí.

Server up - http://dotaleague.cz/#news
Naposledy upravil LadaB dne úte 21. bře 2017 14:53:20, celkově upraveno 2
Člen

Příspěvekod TomulkaBambulka » úte 21. bře 2017 14:42:53

Toš paráda. To jsem rád, už jsem to zcela pochopil. Jsem tu diskusi tady prolétl moc rychle.
Definice - čím více lidí mám v banlistu, tím více času asi čekám na hru - je moc fajn. To je pro nováčky, jako jsem já docela výhoda. :-) Protože nebudu v banlistu tolikrát, kolikrát bych si zasloužil.
Nováček
Počet příspěvků na fóru: 13
Dostal poděkování: 0 x

Příspěvekod DigidigiDa » úte 21. bře 2017 15:58:49

neva Kryštof Rybka v blackliste hf

Za tento příspěvek DigidigiDa získal poděkování: 4x
ArinShapeYourMindThcMonkeyczzhul
Pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 349
Počet komentářů na webu: 242
Dostal poděkování: 70 x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje3x
Vítěz DOTA2.cz Haste Cupu8x
Vítěz DOTA2.cz Captains Draft1x
Vítěz DOTA2.cz 1v1 Robot of the Week turnaje2x

Příspěvekod ZÍRO » úte 21. bře 2017 18:11:50

Nováček
Počet příspěvků na fóru: 35
Počet komentářů na webu: 13
Dostal poděkování: 3 x
Vítěz DOTA2.cz Captains Draft1x

Příspěvekod michgod » úte 21. bře 2017 23:23:05

LadaB píše:Ez win? Myslíš spíš, ez nikdy si nezahraju? Víš ...ono tě to jaksi vynechá a udělá to hru bez dementů, co si každého blokují. ;) Při blokování hráče musíš brát na vědomí, že ta funkce má větší šanci na složení zápasu bez tebe/bez něj v závislosti na tom, jestli je ten člověk víckrát bloknutý nebo ten kdo blokuje má bloknutých více lidí.

Server up - http://dotaleague.cz/#news

nevim... ale uz vim :] kdyz nas to treba bude hledat 15 a znich dva budou nekoho kazdej jednoho svyho blokovat tak je to vynecha? a slozi to hru z tech co nikoho neblokujou? a pri dalsim hledani je to zase vynecha a slozi tu hru zase z tech 10 co nejsou blokovani a nikoho neblokuji?

to potom to blokovani ma byt spis jen nejaka vyjmecna funkce?

predpokladam to blokovani bere v potaz jenom u tech co aktualne hledaj... kdyz budu blokovat 10 lidi a nikdo z nich nebude zrovna hledat tak to bude brat jako ze nikoho neblokuju?
Expert

Příspěvekod LadaB » úte 21. bře 2017 23:36:29

Matchmaking vezme všechny lidi ve frontě a udělá z nich všechny mozné kombinace co jdou. Pak z nich vyřadí ty, které nejdou kvůli blacklistu a vybere tu s nejlepším balancem bodu. Tzn. že čím víc budeš blokovat/bloknutý, tím méně kombinací s tebou půjde udělat a tím menší bude šance na to že najdeš hru. Musel bys mit ale bloknutých opravdu dost lidí, aby sis nezahrál. Během pár hodin se bloknulo přes 40 hráčů a queue je bez rozdílů.
Člen

Příspěvekod michgod » úte 21. bře 2017 23:53:01

no uplne tomu nerozumim ale dulezity je ze to mate poreseny aby se nedalo podvadet :)

takze v podstate kdyz nekoho zablokuju tak neni rozdil mezi tim kdyz si zablokuje on me?
Expert

Příspěvekod LadaB » úte 21. bře 2017 23:54:56

michgod píše:no uplne tomu nerozumim ale dulezity je ze to mate poreseny aby se nedalo podvadet :)

takze v podstate kdyz nekoho zablokuju tak neni rozdil mezi tim kdyz si zablokuje on me?

Není. Rozdíl je v tom kolikrát jsi bloknutý ostatními ve frontě a kolikrát on blokuje ostatní ve frontě. U jednoho z vás bude větší šance na lepší balance a ten bude mít přednost.

Musel bys mit ale bloknutých fakt dost lidí, aby sis nezahrál. Během pár hodin se bloknulo přes 40 hráčů a queue je bez rozdílů. Např. hráč Big tits je bloknutý 6x a na hru nečeká o nic dýl a hraje teď snad čtvrtou hru v řadě. Jen nedostává do týmu hráče, kteří si ho bloknuli.

Jsem na tento nápad opravdu hrdý. Vyřešil jsem tím elegantně celý report systém a ještě zkvalitnil každému požitek ze hry.
Člen

PředchozíDalší

Zpět na Turnaje & události