Jak překonat počátky v Dotě

Dotazy, rady, tipy a diskuse ohledně strategií, buildů, mechaniky, nastavení...
Pravidla fóra
Ještě než položíte svůj dotaz, zkuste nejprve použít vyhledávání. Třeba už někdo před vámi měl stejný problém a byl vyřešen.

Svůj problém popište, co nejlépe můžete. Když to půjde, přidejte i screenshot, kde je to přesně vidět. Hlavně se zmiňte v předmětu, o co přesně jde, protože předměty typu "Problém s Dotou", toho fakt moc neřeknou a ochuzujete tím sebe, že vám nikdo nepomůže.

Re: Jak překonat počátky v Dotě

Příspěvekod Azoxid » úte 05. dub 2016 22:49:22

Hele prostě máš málo nahráno. Hraj, hraj, hraj, nenech se rozhodit neustálýma prohrava a dementama. To je holt nedílnou součástí doty a nejde, NEJDE se tomu vyhnout. V tuhle chvíli nemá smysl se naučit všech 111 herů, naopak se soustřeď na těch pár, co tě baví. Druhá možnost je hrát a nuceně se naučit pár hrdinů, se kterýma to zvládneš vysekat sám a tím se dostat z nechtěného mmr bracketu. Viper, naix, blood, ck, huskar, tony, atd atd. Čti návody, koukej na replaye. Musíš tomu prostě něco věnovat..
Jo a další věc. Najdi si kamarády na podobné/trošku lepší úrovni; tím reaguju na tvůj poslední dotaz. Např. já jsem svý začátky prodělal s kámošema, kteří mi říkali, co dělat. Hodně to pomáhá a dostaneš se do toho rychleji, než kdybys musel dotu hrotit celou sám.
Celý to ovšem končí u toho, co jsem psal na začátku. Musíš hrát, hodně. Bez toho nemají jakékoliv další rady smysl.
Expert
Počet příspěvků na fóru: 404
Počet komentářů na webu: 361
Dostal poděkování: 30 x

Příspěvekod hynekzalesak » úte 05. dub 2016 23:46:53

Zdravím tě :),

jak již bylo výše zmíněno, opravdu máš nahráno hodně málo, zakládal jsem cca 5 účtů na hraní doty a pokaždé bylo prvních 200 +/- her dost na zabití no většinou než člověk dosáhl na ranked tak téměř každou hru někdo leavnul často nejeden hráč a znamenalo to téměř automaticky prohru, ale pozor, výše zmíněný ranked rozhodně není výhodou pokud ho začneš hrát hned jak na něj dosáhneš, podle dotabuffu bys získal strašně nízké hodnocení což nikdy nechceš, těžko se z toho vyhrabává, všechny rady už zde byli řečené, hlavně se tím nenech vynervovat a hraj to pokud možno s klidnou hlavou, člověk když je vytočený dělá pak strašné chyby a nedává bacha.
Čím víc budeš hrát tím větší budeš mít level profilu což sice není záruka kvality ale většinou těch vyšších levelů dosahují jen lidi kteří hrají často a aktivně tudíž by měli mít i víc zkušeností a většinou neleavnou každou hru, ale jak už jsem psal, nemusí to být vždycky záruka.

Mám různé neduhy a poměrně špatný rank ale jsem přátelský a umím hry na tvém ratingu v pohodě vyhrát :), steam v profilu, když se ozveš třeba se dohodneme na nějakém času.

Hynek
Guru
Počet příspěvků na fóru: 1833
Počet komentářů na webu: 401
Dostal poděkování: 139 x

Příspěvekod Doktor » stř 06. dub 2016 0:28:40

Hi bro, já když jsem začínal s dotou ve warech, běhal jsem se čtyřma ring of regeneration a botou a myslel jsem si jak jsem nesmrtelnej při tom hp regenu nebo jsem měl v báglu recept a divil se, proč to nedělá to co se píše. Moji spoluhráči se z toho mohli posrat, klasika psali at vypadnu, že jsem zasraný zero atd. no a já je měl v prdeli a valil jsem si tu svou. Dnes, úplně chápu ty týpky co mi tenkrát psali at to smažu.
Je to tak, že to musíš massovat. Hrát a hrát pořád dokola jak dement a věř, že časem se to votočí a ani to nepostřehneš.
Pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 353
Počet komentářů na webu: 29
Dostal poděkování: 55 x

Příspěvekod terminal » pon 10. říj 2016 9:19:58

nechcem zbytočne zakladať nový topic. Tiež som začiatočník a tak by som sa chcel spýtať, prečo sú tu nie uvedení noví hrdinovia a nové predmety v popise o hre. Chcel by som si ich porovnať. Doplňuje vôbec niekto nové veci???
Nováček
Počet příspěvků na fóru: 8
Počet komentářů na webu: 2
Dostal poděkování: 2 x

Příspěvekod ankerek » pon 10. říj 2016 9:29:49

chystáme nové stránky a na novém webu by se to muselo všechno přepisovat do jiného formátu, tak to bohužel teďka máme tady neaktualizované

pokud umíš anglicky, tak si info o hrdinech, předmětech a dalších věcech můžeš přečíst na http://dota2.gamepedia.com/Dota_2_Wiki

česky to je na ofic. stránkách doty 2 http://www.dota2.com/heroes/?l=czech

Za tento příspěvek ankerek získal poděkování od:
hynekzalesak
Administrátor
Počet příspěvků na fóru: 1395
Počet komentářů na webu: 837
Dostal poděkování: 436 x

Příspěvekod Pes.Nr » pon 10. říj 2016 9:33:31

, pochybujem ze to ale nejak pomoze, koli tomu aky ludia sem pisu a chodia tak sem pisem menej a menej, to uz radsej ten cz sk discord. Par ludi by si tu zasluzilo bany, koli 1 človeku ti sem prestane chodit 10.
Obrázek

Obrázek

http://www.twitch.tv/pesdota

Hello everyone, my name is Arthur Kazaryan, I am 21 years old, I was born in Russia, we moved to Czech Republic, so I have been living here for 9 years. I am DotA player since 2005, sometimes I play DotA for money on various websites

Za tento příspěvek Pes.Nr získal poděkování od:
terminal
Guru
Počet příspěvků na fóru: 1992
Počet komentářů na webu: 522
Dostal poděkování: 655 x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje.1x
Vítěz DOTA2.cz Haste Cupu1x

Příspěvekod zhul » pon 10. říj 2016 11:17:46

Obrázek nové stránky hype Obrázek
inb4 sellout everywhere LUL
Legenda
Počet příspěvků na fóru: 3814
Počet komentářů na webu: 1512
Dostal poděkování: 1054 x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje3x
Vítěz DOTA2.cz Haste Cupu6x
Vítěz DOTA2.cz Captains Draft1x

Příspěvekod filozof » pon 10. říj 2016 12:05:50

nové stránky nic nezmění, problém je někde jinde.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Guru
Počet příspěvků na fóru: 2225
Počet komentářů na webu: 869
Dostal poděkování: 363 x

Příspěvekod terminal » pon 10. říj 2016 17:05:30

presne tak nová stránka nepomôže. čo tu čítam tak na každú nejakú odpoved sú tu len útoky a uražky, normalne sa čudujem, že ste mi odpovedali normálne bez výsmechu, za čo dakujem :)

Za tento příspěvek terminal získal poděkování: 2x
hynekzalesakKjuba
Nováček
Počet příspěvků na fóru: 8
Počet komentářů na webu: 2
Dostal poděkování: 2 x

Příspěvekod bob1na » pon 10. říj 2016 23:36:42

Ono hlavne komu by sa to chcelo stále všetko prepisovať a meniť, ani guidy sa neoplatí veľmi písať, pretože dota sa neustále mení, menia sa mechaniky, spelly, ceny, itemy...
Expert
Počet příspěvků na fóru: 582
Počet komentářů na webu: 214
Dostal poděkování: 89 x

Příspěvekod Neficek » úte 11. říj 2016 0:32:37

mne sa to aj chcelo - skoncil som na emberovi a potom prisli dalsie dva velke patche ... a proste uz som to nedaval. strasny zrut casu, nakolko som to pojal ako doslovany preklad wiki. na jedneho cloveka je to moc. a hlavne som to vlastne musel este prekladat do cestiny, takze dualny preklad...
Moderátor
Počet příspěvků na fóru: 2374
Počet komentářů na webu: 415
Dostal poděkování: 916 x

Příspěvekod Arin » úte 11. říj 2016 0:57:16

Pes.Nr píše:, pochybujem ze to ale nejak pomoze, koli tomu aky ludia sem pisu a chodia tak sem pisem menej a menej, to uz radsej ten cz sk discord. Par ludi by si tu zasluzilo bany, koli 1 človeku ti sem prestane chodit 10.

ale venum přece žádný pravidla neporušujeObrázek
Obrázek
Expert
Počet příspěvků na fóru: 790
Počet komentářů na webu: 35
Dostal poděkování: 201 x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje1x
Vítěz DOTA2.cz Haste Cupu1x

Příspěvekod Migel » úte 11. říj 2016 11:17:44

prevrat?
Veterán
Počet příspěvků na fóru: 927
Počet komentářů na webu: 372
Dostal poděkování: 130 x

Příspěvekod miracle » úte 11. říj 2016 11:33:30

Arin píše:
Pes.Nr píše:, pochybujem ze to ale nejak pomoze, koli tomu aky ludia sem pisu a chodia tak sem pisem menej a menej, to uz radsej ten cz sk discord. Par ludi by si tu zasluzilo bany, koli 1 človeku ti sem prestane chodit 10.

ale venum přece žádný pravidla neporušujeObrázek

muzete se snazit jak chcete, ikdybych dostal ban muj duch tady bude naporad stejne jako duch dodyho, to je aura 8-)
Obrázekhynekzalesak pure lover since 2014
Obrázek best casual invoker player till 4K
Obrázek Obrázek Obrázek pro
Veterán
Počet příspěvků na fóru: 1190
Počet komentářů na webu: 135
Dostal poděkování: 63 x

Příspěvekod hynekzalesak » úte 11. říj 2016 12:35:37

a to už je důvod pro založení nového webu :D
Guru
Počet příspěvků na fóru: 1833
Počet komentářů na webu: 401
Dostal poděkování: 139 x

Příspěvekod Goksi » pát 25. lis 2016 8:28:06

Dosiahnut uspech v niecom za kratke casove obdobie, alebo inak... Napredovat v niecom rychlejsie, ako vacsina ludi (average) je tazke a musis vynalozit viacej snazenia ako vsetci ostatny. Nevsimaj si vobec, ci vyhravas alebo prehravas, nesustreduj sa nato koho dostanes do tymu ani ako hraju tvoji spoluhraci.

Tvoja uloha je zdokonalit svoje skills, preto sa v krach sustredujte len sa seba. Pracuj na svojej hre, snaz sa masternut vsetky obligations v hre. Postupne ich trenuj. Od last hitovania, na control line, rotations, positioning in team fights. Ak zvladnes tieto 4 veci potom sa sustred na svoj pool hrdinov. Na kazdu lajnu si najdi niekolko jednoduchych hrdinov, ktorych dokazes master za pomerne kratky cas a vysledky sa dostavia.

Prajem vela stastia v hre :P

Samozrejme toto je moj specificky pohlad na vec a nezarucujem, ze sa s nim niekto bude tu stotoznovat, ale funguje to.
Začátečník
Počet příspěvků na fóru: 83
Počet komentářů na webu: 0
Dostal poděkování: 4 x

Příspěvekod Floydice » pát 25. lis 2016 18:12:58

Goksi píše:Dosiahnut uspech v niecom za kratke casove obdobie, alebo inak... Napredovat v niecom rychlejsie, ako vacsina ludi (average) je tazke a musis vynalozit viacej snazenia ako vsetci ostatny. Nevsimaj si vobec, ci vyhravas alebo prehravas, nesustreduj sa nato koho dostanes do tymu ani ako hraju tvoji spoluhraci.

Tvoja uloha je zdokonalit svoje skills, preto sa v krach sustredujte len sa seba. Pracuj na svojej hre, snaz sa masternut vsetky obligations v hre. Postupne ich trenuj. Od last hitovania, na control line, rotations, positioning in team fights. Ak zvladnes tieto 4 veci potom sa sustred na svoj pool hrdinov. Na kazdu lajnu si najdi niekolko jednoduchych hrdinov, ktorych dokazes master za pomerne kratky cas a vysledky sa dostavia.

Samozrejme toto je moj specificky pohlad na vec a nezarucujem, ze sa s nim niekto bude tu stotoznovat, ale funguje to.

Tak tohle mě jinak pobavilo :lol: Člověk, který hraje 2-3 týdny, tady radí jak přežít začátky :roll: Doporučuji si utřít mlíko na bradě, a šlapat vodu, jelikož ty ses ještě přes ty začátky zdaleka nedostal...

Aby to nebylo je OT, tak doporučuju si najít partu pár lidí (stačí klidně 2) a s nimi toho nahrát co nejvíc, ideálně pak lidi, co už trochu ví co a jak - samozřejmě být s nimi na tsku, aby tě mohli jebat :) - pár takových večerů mi dalo na začátku daleko víc, než 2-týdenní solo.
Nováček
Počet příspěvků na fóru: 32
Počet komentářů na webu: 12
Dostal poděkování: 34 x

Příspěvekod Goksi » pát 25. lis 2016 20:48:05

Tak tuto vidiet, ze kolega Floydice v zivote nic nehral kompetitive jeho rada ma vypovednu hodnotu asi taku, ako jeho overall skill v hrach (0).

A dalej by som to nekomentoval...
Začátečník
Počet příspěvků na fóru: 83
Počet komentářů na webu: 0
Dostal poděkování: 4 x

Příspěvekod ZEKTORNIK » pát 25. lis 2016 22:28:09

Doporučoval by som prestať s touto dementnou diskusiou už hneď teraz Goksi, ať tu zase nemáme 7 stran na jedno vlákno...
♪ Peečivo chleba štyri rohlíky, k tomu segédínsky guľáš a 4 knedlíky ♪
Začátečník
Počet příspěvků na fóru: 50
Počet komentářů na webu: 1
Dostal poděkování: 0 x

Příspěvekod noiz » sob 26. lis 2016 0:48:25

Goksi píše:Dosiahnut uspech v niecom za kratke casove obdobie, alebo inak... Napredovat v niecom rychlejsie, ako vacsina ludi (average) je tazke a musis vynalozit viacej snazenia ako vsetci ostatny. Nevsimaj si vobec, ci vyhravas alebo prehravas, nesustreduj sa nato koho dostanes do tymu ani ako hraju tvoji spoluhraci.

ty by si mal "masternut" vsetky obligations v pisanom prejave, lebo ked pises takto, ludia ta nebudu brat vazne... tu na internete, fore o hrach sa mozno este niekto najde... ale IRL... ajajajaaaaaj

a nezachranis to ani tvojimi akoze silackymi a "clever" recickami ;)
http://steamcommunity.com/id/noiZ_sk/
chill out and piece of peace

smrt anime
Veterán
Počet příspěvků na fóru: 998
Počet komentářů na webu: 159
Dostal poděkování: 164 x

PředchozíDalší

Zpět na Dota 2 poradna