Jak překonat počátky v Dotě

Dotazy, rady, tipy a diskuse ohledně strategií, buildů, mechaniky, nastavení...
Pravidla fóra
Ještě než položíte svůj dotaz, zkuste nejprve použít vyhledávání. Třeba už někdo před vámi měl stejný problém a byl vyřešen.

Svůj problém popište, co nejlépe můžete. Když to půjde, přidejte i screenshot, kde je to přesně vidět. Hlavně se zmiňte v předmětu, o co přesně jde, protože předměty typu "Problém s Dotou", toho fakt moc neřeknou a ochuzujete tím sebe, že vám nikdo nepomůže.

Jak překonat počátky v Dotě

Příspěvekod MosyCZ » úte 05. dub 2016 15:35:45

Dobrý den,
Dotu 2 už chvíli hraju (mám nahráno něco kolem 100 hodin, ovšem spousta z toho jako tréning proti botům), ale stále jsem "nováček". Začal jsem hrát s lidmi a mám z toho tak nervy v kýblu a jeden dlouhý losestreak.
Na "to" co mám obvykle v teamu hraju dobře. Nefeeduju, kurýra koupím, vylepším (i když nejsem support). Nekradu runy když je nepotřebuju, umím wardovat, last-hitovat (docela), denyovat (docela), vím jak cca funguje většina hrdinovů (většinou z videí, pročítáním abilit, hodně jsem jich zkoušel), umím používat předměty, mám cca přehled o mapě atd, atd. Prostě snažím se, učím se. Ale to co hraje se mnou? Lidé co nevědí, jak jejich hrdinové fungují. Faceless který nás všechny zavře do Chrony a ruský sniper se vedle chrony směje a píše ez ez ez. Společný chat neustále zaspamován ruskými h*vny. Trollení všude. Lidé pro které je vrcholem hry postavit boty a malou hůlku. Lidé co mají skóre 0:15 a ještě rusky nadávají. Lidé s neustále zapnutým voice chatem co řvou rusky. Invoker se steam účtem lvl 1, který nemá problém dát kombo. Lidé co nevědí že něco jako bkb nebo blademail existuje. Ursa co si postaví boty a 2x Sange and Jasha. Pudge který se Meat Hookem ani do creepa netrefí. atd atd atd.
A co je na tom nejlepší? Když furt prohrávám, tak se z těchto sr*ček nikdy nedostanu?
Hlavní problém asi je, že enemy team má skoro vždy nějakého lvl 1 "začátečníka", který se neuvěřitelně rychle nafeedí, ovládá skvěle svého hrdinu a v pozdější fázi hry je už tak "tlustej", že prostě nejde zabít ani ve více lidech.

A tak se chci zeptat. Dá se tomuhle nějak vyhnout nebo to prostě musím snášet, prohrávat jednu hru za druhou, poslouchat od rusáků Putin vodka cyka cyka ez katka a doufat že prostě začnou logovat lepší lidi nebo až budu na tolik OP abych potahal celý team jako smurf? To vážně abych mohl začít hrát free2play hru musím někomu zaplatit, aby mi zvedul solo MMR nebo musím koupit něčí účet? Nebo nelogovat sám ale vždycky s někým kdo tu dotu umí lépe jak já? Vážně si nevím rady.
Když jste například Vy začínali, vypadala ta hra u Vás jinak? Stává se to jen mě, nebo je to všude?
Díky za Vaše odpovědi.
Nováček
Počet příspěvků na fóru: 4
Počet komentářů na webu: 0
Dostal poděkování: 0 x

Re: Jak překonat počátky v Dotě

Příspěvekod JimmyX » úte 05. dub 2016 15:45:39

dotabuff?
I believe in my savior Lord Jesus Christ
Everybody seems equal in our savior's eyes
Except for faggots and except for niggers
If you think about it, Hitler did nothing wrong
He was really just trying to keep the race nice and strong
Cause white is right, and white is good
Guru
Počet příspěvků na fóru: 2748
Počet komentářů na webu: 527
Dostal poděkování: 586 x
Varování: 2

Příspěvekod Kjuba » úte 05. dub 2016 16:02:00

Ukaz dotabuff. Vetsinou je tento problem ve hraci samotnem, ale tezko soudit bez toho, aniz bychom videli tvoje hry.
Expert
Počet příspěvků na fóru: 776
Počet komentářů na webu: 51
Dostal poděkování: 162 x

Příspěvekod Stoky » úte 05. dub 2016 16:15:59

Par obecnych rad nezavisle na skillu a znalostech:
    - S rusaky, idioty, a nooby se proste budes setkavat
    - Na evropskych serverech se bezne mluvi rusky a na americkych spanelsky. Takze se bud nauc rusky a nebo to ignoruj, pripadne si muzes trosku zatrolit ("putin putin vodka" "tacos tacos buritos")
    - Pokud se chces zlepsit, tak doporucuju procist zakladni navod od purge - "Welcome to Dota, You suck" (tady na foru je i cast cesky prelozena).
    - Pokud mas 100 hodin, tak mas odehrano cca 100 her. Vyber si jednoho hrdinu a o tom si neco precti, a zahraj si tak 10-20 her za toho jednoho hrdinu. Pochopis na co se u hrani soustredit a na co ne.
Hrabě Sandwich vynalezl sandwich. Samuel Morse vynalezl morseovku. Platon vynalezl plátno. A já Štoky vynalezl Fernet Štok...Bohudík.
Veterán
Počet příspěvků na fóru: 762
Počet komentářů na webu: 287
Dostal poděkování: 136 x

Příspěvekod MosyCZ » úte 05. dub 2016 16:18:39

Ahoj, díky za odpovědi. Právě probíhá v Dotě nějaká aktualizace a mám trošku problém se zapnutím zveřejňování statistik. Bude to tak za 10 minut.
Nováček

Příspěvekod Stoky » úte 05. dub 2016 16:47:29

Jinak jeden muj kamarad zacinal s dotou cca pred pul rokem. Ma ted odehrano cca 300her (s lidma) a rating 2k. Prvnich 20her mel skore 5:15, hry s leaverama a lidma co dotu stahli asi omylem. Tohle obdobi ale pomine (a pomiji tim rychleji, cim je clovek lepsi...noobove proste hrajou spatne a cim vetsi je propast mezi temahle lidma co se dotu naucit nechteji a tebou tim rychleji budes hrat s lidma, kteri chteji hrat.)

On ted hraje slusne asi tak 10 hrdinu. A tim slusne myslim nad urovni sveho MMR. Jen tak ze zajimavosti mezi nima jsou Spirit Breaker, Keeper of the light, Dark Seer, Omniknight, Dazzle, Lich.
Hrabě Sandwich vynalezl sandwich. Samuel Morse vynalezl morseovku. Platon vynalezl plátno. A já Štoky vynalezl Fernet Štok...Bohudík.
Veterán

Příspěvekod YellowPanda » úte 05. dub 2016 16:49:39

KOTL ! !! !!!
BUFF KOTL !! ! !
Pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 261
Počet komentářů na webu: 93
Dostal poděkování: 20 x

Příspěvekod MosyCZ » úte 05. dub 2016 17:00:11

Myslím že už to mám. Tady je můj DotaBuff. Snad to postuju dobře: http://www.dotabuff.com/players/158825960
Nováček

Příspěvekod Asmoday » úte 05. dub 2016 18:18:48

Prostě hraj, rusáky mutuj, kokoty ignoruj a časem se to zlepší...
ObrázekObrázek
Gotta Catch 'Em All... POKEMON CHAMPION!
Legenda
Počet příspěvků na fóru: 9000
Počet komentářů na webu: 2898
Dostal poděkování: 993 x

Příspěvekod JimmyX » úte 05. dub 2016 18:25:10

jo btw vcelku taky paradox že na ruskych serveroch sa rozprava normalne po anglicky a žiadne cyka byat suka sračky sa tam nepišu
I believe in my savior Lord Jesus Christ
Everybody seems equal in our savior's eyes
Except for faggots and except for niggers
If you think about it, Hitler did nothing wrong
He was really just trying to keep the race nice and strong
Cause white is right, and white is good
Guru
Počet příspěvků na fóru: 2748
Počet komentářů na webu: 527
Dostal poděkování: 586 x
Varování: 2

Příspěvekod Stoky » úte 05. dub 2016 19:40:08

Tak jsem mrknul na dotabuff a prijde mi to ok, dokud je clovek schopny pouzivat guidy tak neni co resit. Mas jednoduse malo nahrano na to aby sme mohli poradit (za posledni tri mesice 29 her). Resp. vsechy ty rady budou vice mene minoritni. Co ve ktere chvili stavet nebo nestavet, kde farmit, kdy a koho gankovat atd atd. Proste hraj a bav se, pokud se budes chtit skokove zlepsit, tak hraj s lidma, co jsou lepsi nez ty, aspon o neco a ti ti poradi.

A co se vyhravani a prohravani tyka...tak ja osobne mam odehrano pres 4k her (za 4 roky), muj rekord je 11 proher v rade...a nebo kdyz se mi povedlo za dva tydny z 34 her vyhrat 6.
Veterán

Příspěvekod MosyCZ » úte 05. dub 2016 20:34:55

Děkuji za odpovědi. Každopádně pokračovat v hraní budu, ale dovedete si představit, jak neustále prohrávání dokáže demotivovat. Jen tak pro zajímavost přikládám obrázek z mojí poslední hry. Krásný příklad toho, co se na mém skill levelu pohybuje (většinou mám ty debily ale v teamu já). Invoker, Pudge, Juggernaut a Windranger si za celou hru nekoupili ani boty.
http://postimg.org/image/50n7p0c27/
Nováček

Příspěvekod RiceRice » úte 05. dub 2016 21:00:03

tady takovýhle mongoly potkáš všude a je jedno jakej máš rank
Mírně pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 206
Počet komentářů na webu: 55
Dostal poděkování: 31 x

Příspěvekod Asmoday » úte 05. dub 2016 21:05:34

Tak v těch prvních pár set hrách jsou ofc daleko častějc...
ObrázekObrázek
Legenda

Příspěvekod rejd » úte 05. dub 2016 21:10:36

pokud te trapi prohravat a nemas kamarady tak si proste zaloz jinej ucet na kterym budes trenovat a pak se vrat na tenhle
po 100h hrani mozna umis vetsinu ale taky vetsinu umis na velice spatne urovni
proste si hraj pro zabavu idealne s kamosema a az se zlepsis tak budes sam schopnej dostat se z hovno bracketu
jestli se chces zlepsovat co mozna nejrychleji tak koukej na streamy a obcas si neco precti
dulezity je taky premyslet u hry
je to sice takova rychle strilecka ale v pozadi je dost podstatna strategie kterou lepsi hraci v pohode stihaji a ty si toho ani nevsimnes
Veterán
Počet příspěvků na fóru: 1603
Počet komentářů na webu: 318
Dostal poděkování: 951 x
1. místo na LanCraftu1x
Vítěz Dota 2 cARnage turnaje1x
Vítěz DOTA2.cz Vánočního turnaje1x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje.8x
Vítěz DOTA2.cz Haste Cupu2x
Vítěz ankety MIDASKA 2013 v kategorii Hráč roku1x
Vítěz ankety MIDASKA 2014 v kategorii Support roku a PoV streamer roku2x
Vítěz ankety MIDASKA 2015 v kategorii PoV streamer roku1x

Příspěvekod FeTter » úte 05. dub 2016 21:31:47

najdi si kamošov ez ešte ta aj niečo naučia solo je cancer

Za tento příspěvek FeTter získal poděkování od:
ZEKTORNIK
Pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 343
Počet komentářů na webu: 144
Dostal poděkování: 29 x
Varování: 1

Příspěvekod rejd » úte 05. dub 2016 22:01:14

jo a jeste jsem zapomnel
jestli to chces hrat zavodne tak nejezdi do bratislavy
Veterán
Počet příspěvků na fóru: 1603
Počet komentářů na webu: 318
Dostal poděkování: 951 x
1. místo na LanCraftu1x
Vítěz Dota 2 cARnage turnaje1x
Vítěz DOTA2.cz Vánočního turnaje1x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje.8x
Vítěz DOTA2.cz Haste Cupu2x
Vítěz ankety MIDASKA 2013 v kategorii Hráč roku1x
Vítěz ankety MIDASKA 2014 v kategorii Support roku a PoV streamer roku2x
Vítěz ankety MIDASKA 2015 v kategorii PoV streamer roku1x

Příspěvekod hokaj » úte 05. dub 2016 22:03:38

hraju dotu pres 7 let ale typky co si nekoupi botu jsem jeste nevidel ty kokot xD nezavidim ti bro xD.
Pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 325
Počet komentářů na webu: 28
Dostal poděkování: 13 x

Příspěvekod Asmoday » úte 05. dub 2016 22:13:21

hlavně si nevšímej lidí jako je hokaj... hraje dotu 7 let a počátky v Dotě ještě nepřekonal...
ObrázekObrázek
Legenda

Příspěvekod AxACZ » úte 05. dub 2016 22:34:27

Zvol si jednoho nebo dva hrdiny co te bavil hrát a nejsou moc složití, ideálně mid, carry nebo offlinka a ty se snaž aspoň trochu naučit. Musíš nakoukat nějaké videa, načíst nějaké guidy a potom je hrej často. Pak se musíš učit důležité dvednosti jako je deny crepu a hlavně dobre lashitovani, pullovat a nepushovat linku atp
6.82 R.I.P Cancer you will be in our memory forever!
Obrázek
Gamingholddota2 fan http://www.youtube.com/user/GamingHoldDOTA2 Alan respawn pls!
Veterán
Počet příspěvků na fóru: 1027
Počet komentářů na webu: 166
Dostal poděkování: 108 x

Další

Zpět na Dota 2 poradna