DOTA 1 STOP NEW HEROES?

Diskuse o čemkoli co se týká Doty 1

Re: DOTA 1 STOP NEW HEROES?

Příspěvekod UnBeliever » pát 20. črc 2012 14:18:32

Jooo to byli casy 2004..kdy vseci hrali w3 1v1,2v2 atecka ;) to jsem byl frajer a musim se pochlubit :) hral jsem s byyyronem,savemymicro s mojim real kamosem iloveyouparis ..taky si pamatuju jak jsme chytli byyyrona a yogga na lvl 51 ...to byl fight ,sice skoncil do 20 minut,ale pro me to byl docela velkej zazitek....az prisel vyjebany bendik a udelal mh!!!!! nerikam,ze jsem to nikdy nepouzil ...ale tim zrujnoval cele w3 ...a jestli dota 1 se nehraje bez mh tak ja jsem jezis ;)
EDIT : Jak vseci chteli mit 25-0 :D:D muj rekord byl 22-0 bez mh ..az vzdy se nasel nejaky wp .ktery mi prestrihl reminek bud luckem,nebo proste byl lepsi nez ja :D
Expert
Počet příspěvků na fóru: 533
Počet komentářů na webu: 119
Dostal poděkování: 30 x

Příspěvekod KidWithGun » ned 23. zář 2012 2:04:23

Především je nutné si uvědomit, že poslední update doty vyšel před obrovskou dobou - nemůžou být hrdinové bez updatu. IceFrog píše i v loadscreen, že této "jubilejní" verzi chce věnovat hodně času a chystá velké balance změny atd. Navíc pokud trochu používáte mozek, je jasné, že DotA 2 je v nynější době prioritní a to z více důvodů - potřebují tam udělat zbytek hrdinů, IceFrog má určitě s Valve smlouvu, která ho zavazuje nějakými termíny - programování doty na W3 je jeho koníček, hra musela být v co nejlepším "turnajovém" stavu před International, takže pochybuju, že měl čas na cokoliv jiného.
Rád bych se také vyjádřil k tomu, že DotA na W3 je mrtvá - není a nebude, je to srovnatelná situace s CS 1.6 a tvrdit o hráčích, kteří mají počítač na dotu 2 a nehrajou ji, že jsou lamy je zabedněné. Pro někoho je to možná překvapivé, ale ta hra má i po letech stále co nabídnout, úžasná hratelnost, přehledná grafika a třeba i dabing hrdinů. Mně to třeba u doty dva chybí a rozdíly mezi těmi hrami rozhodně jsou (spousta animací, range některých spellů atd.). Navíc je pravdou, že DotA 2 je mnohem víc noobfriendly. Nechápat tak, že by bylo jednodušší v ní být nejlepší, to ani omylem, ale pokud někdo hrál jedničku a přestoupil na dvojku, tak musí uznat, že tomu tak je - hotkeye fungující na všechno, nastavitelný inventář, doporučené itemy atd. všechno tohle hrozně usnadňuje hru, i když se to nemusí zdát. Například takový Invoker nebo Rubick jsou v jedničce o úroveň těžší než ve dvojce, protože ty hotkeye se prostě nedají pořádně nastavit, DotA 2 to automaticky dělá za vás. Ať už je to jakkoliv, rozhodně si DotA nezaslouží, aby někdo plival na její památku :D
Obrázek

Za tento příspěvek KidWithGun získal poděkování od:
oasismanik
Mírně pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 212
Počet komentářů na webu: 53
Dostal poděkování: 32 x

2x Umístil jsem se v TOP10 DOTA2.cz SIGu 1x Vítěz DOTA2.cz 1v1 Robot of the Week turnaje

Příspěvekod Kovajda » ned 23. zář 2012 5:53:44

nabindování inventáře na hotkeys není tak převratná změna vzhledem k tomu, že na to máš customkeys/warkeys/w3isk/whatever, doporučený itemy jsou pro úplný začátečníky, nechápu, jak to ulehčí hru, nikdo tě nenutí je kupovat a nikdo nenutí je kupovat ani ty lamy..

děláš z toho moc velkou vědu, beru, že jednička pořád má svý kouzlo atd, to máš pravdu, ale ta dvojka není tolik jiná, aby se na to nedalo zvyknout :) dej jí šanci, zahraj si tak 20 her a nebudeš chtít zpátky :p
Blackplek: Nejlepší byli s Hemym a Kovajdou
Blackplek: teď jsou celkem trash
Moderátor
Počet příspěvků na fóru: 1159
Počet komentářů na webu: 810
Dostal poděkování: 803 x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje3x
Vítěz DOTA2.cz Haste Cupu6x
Vítěz DOTA2.cz 2v2 Turnaje2x
Vítěz DOTA2.cz 1v1 Robot of the Week turnaje3x
Vítěz ankety MIDASKA 2013 v kategorii Objev roku - Tým1x
Vítěz ankety MIDASKA 2014 v kategoriích Staff roku a Online akce roku2x
Vítěz v anketě MIDASKA 2015. V kategorii Staff roku.1x

Příspěvekod KidWithGun » ned 23. zář 2012 10:47:34

Já jí právě už dávám šanci, píšu to nezaujatě, baví mě teď jak DotA 2, tak originál, prostě to má své kouzlo. A samozřejmě, že máš Warkeys/Dotakeys atd, ale Invoker má 10 spellů, každý má jinou zkratku (bindovat jsem to nezkoušel a asi bych to ani neuměl) a Rubick si může vybrat tak ze sedmdesáti, kde se často překrývá zkratka s jeho prvním nebo druhým spellem. Prostě je to spousta ulehčení, které v dotě dva vůbec nemusíš řešit. Třeba ti to tak nepřijde, ale kdybys zahrál pár her v jedničce a ve dvojce s Invokerama, tak poznáš obrovský rozdíl a není to tím, že by byl hráč výrazně skillově lepší)
Obrázek
Mírně pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 212
Počet komentářů na webu: 53
Dostal poděkování: 32 x

2x Umístil jsem se v TOP10 DOTA2.cz SIGu 1x Vítěz DOTA2.cz 1v1 Robot of the Week turnaje

Příspěvekod kukee » stř 24. říj 2012 16:01:24

No dokud dota 2 nevyjde a nedojde k přidání offline modu, tak si myslím, že domácí lanky stejně zůstanou u dota 1 :). Navíc si rád v mezičase zahrajeme mapy typu troll vs. elves, green TD. Takže o budoucnost W3 a doty 1 bych se nebál (dokud Valve nevydá plnou hru a nezačne přemýšlet o hráčských mapách)

btw. o tom offline LAN modu jsem to četl už pěkně dávno a zajímalo by mě jestli tenhle plán pořád platí.
Obrázek
Mírně pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 257
Počet komentářů na webu: 13
Dostal poděkování: 36 x

Příspěvekod filozof » stř 24. říj 2012 16:51:30

něco je tady, ale ta novinka je dost stará: http://www.dota2.cz/novinky/dota-2-bude ... ustom-mapy
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Guru
Počet příspěvků na fóru: 2248
Počet komentářů na webu: 870
Dostal poděkování: 365 x

Úvaha nad novými hrdiny

Příspěvekod filozof » sob 04. bře 2017 18:27:15

Nedávno byli do hry přidáni všichni hrdinové, takže chci využít tohle prastaré téma k ohlédnutí za novými hrdiny. Je zajímavé číst po těch letech diskuze z doby, kdy byla komunita mladá a pohled do budoucnosti dost nadějnější. Nicméně k věci. Každého hrdinu který vznikl po prvním Internationalu považuji za "nového", protože existoval souběžně s dvojkou. Vím jak tady Sasha pořád říká že "dota měla skončit před Phoenixem", ale deal with it.

Vánoce 2011 přinesly zřejmě poslední patch s kvartetem hrdinů v historii doty. Chápu že všichni nejsou pamětníci, takže to byli Tresdin (tehdy chlap), Goblin Shredder/Timbersaw, Ember Spirit a Skywrath Mage. Nevím jestli se mnou budou starší hráči souhlasit, ale myslím si že to byli designově velmi kvalitní hrdinové. Nikdy nepotřebovali žádný rework, jenom bylo nutné vybalancovat Ember Spirita. Například Timbersaw sice patří k novějším (pět let starý, tak dlouho nevydží polovina online her rofl) hrdinům, tak podle mě patří k nejlépe vymyšleným hrdinům v dotě a může se měřit s klasickými hrdiny.

Ve verzi 6.76 přibyli další dva hrdinové. Wyvern je můj nejnovější oblíbený hrdina, u něj si na nic stěžovat nemůžu. Arc Warden je rozporuplný případ. Všechny jeho skilly vypadají na papíře dobře a líbí se mi. Bohužel jeho herní styl není takový, jak bych si ho představoval. Kombinace jeho spellů v realitě skřípe a hrdina mi nepřipadá zábavný.

To není samozřejmě nic není proti verzi 6.78, kdy přidali dva nejhorší hrdiny najednou! Tehdy jsem si nebyl jistý co si mám o nich myslet, ale dnes jsem přesvědčený, že ve hře nemají co dělat. Je mi jedno kolikrát ještě dostanou rework, stejně to budou překombinované kraviny. Ať už je to Earth Spirt se svými posuvnými sochami, nebo Oracle a jeho čachry s damagem, dokáží rozbít každý teamfight a otrávit jakoukoli část hry. To že se jedná o hrdiny high skill ceilingem jejich špatný design nijak neomlouvá. Nejlepší řešení by bylo je smazat, hra by tím nijak neutrpěla.

Potom dlouhé tři roky (!) žádný nový hrdina nevznikl. VALVE si to mohlo dovolit. Teprve nedávno se do hry dostal Monkey King. Je to přechodný hrdina, který vychází z posledního secret questu. Žádný vyhraněný názor na něj nemám, protože jsem s verzí 7.00 přestal hrát dotu. Zkušenost z matchů mi sice chybí, ale připadá mi že se VALVE snažili vytvořit hrdinu, který úplně kašle na herní mechaniky a dokázat světu jak hrozně novátorští jsou. V porovnání s předchozími hrdiny je to mírné zlepšení, ale že bych byl z jeho skillsetu nějak nadšený rozhodně říct nemůžu.

Bude zajímavé sledovat jakým směrem se bude ubírat vývoj nových hrdinů. Určitě nebudou omezení enginem Warcraftu, ale DotA má i své vlastní pravidla a mechaniky. Nedá se určit, jestli se je noví hrdinové budou snažit překračovat a obcházet, nebo se dočkáme i hrdinů fungujích v jejich hranicích. Osobně doufám spíš v to druhé. Další přidaný hrdina bude první originální DOTA 2 postavou. Podle komiksu by to mohl být čtvrtý spirit, ale nic není jisté. To je ten rozdíl proti Monkey Kingovi. Bez předlohy už nemůžeme odhadovat jak bude hrdina vypadat, jaké bude mít schopnosti ani nic jiného. Jisté je pouze to, že noví hrdinové už teď přijít musí. Stát se teď může prakticky cokoliv.

Nezapomeňte sem napsat vlastní názory, proto jsem to celé psal! ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Guru

Příspěvekod YellowPanda » sob 04. bře 2017 19:20:07

Mírně pokročilý
Počet příspěvků na fóru: 258
Počet komentářů na webu: 90
Dostal poděkování: 20 x

Příspěvekod bob1na » sob 04. bře 2017 19:57:13

Mňa najprv srali všetci hrdinovia, ktorí obchádzali herné mechaniky, ktoré som považoval za posvätné a nemenné: najviac asi rework slarkovho učka, že môže útočiť z invisu a aj tak je nadalej neodhaliteľný, alebo riki, ktorý použije item a aj tak je dalej neviditelný, proste veci, ktoré každý vedel a neexistovali výnimky. / je toho samozrejme viac, ale takto narýchlo mi nič iné nenapadá/. Nepáčilo sa mi, že to valve začalo meniť, ale zvykol som si, akurát to spravilo dotu rôznorodejšiu a tažšiu, hlavne pre nováčikov.
Na vianočný patch v dote 1 si pamatám veľmi dobre, hral som to od rána do večera celé sviatky, akurát neviem...bol tam na isto v tom patchi ember? Som si myslel, že ember bol v dote už dlhšie. S timberom súhlasím, u mňa asi najlepší nový hero pridaný do doty, páčil sa mi nápad poriadne využiť v dote prvok stromov, ktorý bol do toho času celkom obchádzaný, strašne s tým ownili tí lepší hráči na garene, čo si pamätám. Legion commander /doteraz nechápem, prečo sa z neho stala žena, u mńa je to stále legion commander/ to mal tuším na začiatku tak, že to dávalo + dmg z duelov len do chvíle, kým nezomrel a potom sa to restartovalo a jeho aoe dávalo bomby väčšie ako shakerove učko. Skywratha som vtedy ani neskúšal, hrdinovia so štyrmi aktívnymi spellmi neboli nikdy pre mňa :D
WW a jej šialené účko bolo tak strašne op, že sa čudujem, že to trvalo dlhé roky, kým sa to zmenilo, arc warden šiel už úplne mimo mňa, ale čo si pamatám na puboch v jednotke to bol absolútny autowin, ak si ho zobral niekto, kto to s ním vedel. Earth spirit bol dlhé roky môj najneobľúbenejší hrdina, doteraz zastávam názor, že ten hrdina v dote nemá čo robiť /rovnako ako starý techies/, absolútne nezapadá do kontextu celej hry, aj keď po všetkých tých nerfoch to už určite nie je až také strašné. V jednotke ho asi nikto nevedel poriadne zahrať, ale aj v rukách nadpriemernejšieho hráča to bol proste hrdina, ktorý si ťa vysoluje na druhom lvl uplne bez problémov a proste...neviem, mna ten hrdina v podstate ani nikdy nezaujímal, ja mu vlastne doteraz nerozumiem. Oracla až tak tragicky nevidím, už po pridaní to bol zaujímavý hrdina, ktorý však zas obchádzal posvätné dota mechaniky /tuším účko od oracla dávalo tiež invis, z ktorého sa dalo útočiť/, ale tiež to bol moc zložitý hrdina na mňa po pridaní a takto na staré kolená sa ho už učit určite nebudem.
Opičiak bol po pridaní asi najvybalancovanejší /nie vybalancovaný!/ hrdina, ktorý sa kedy pridal do doty. Doteraz som ho síce ani raz nehral a ani neplánujem, ale užil som si ho veru dosť, páči sa mi celkom jeho koncept, je tak správne náročný na skill, ani tažký ani lahký na zahranie, jediná vec, čo ma sere je jeho melee range / nie som si istý, ale tuším podobný forik bol kedysi dávno pradávno, že ursa mala klasický melee útok, ale bola range hrdina/ a jeho menenie na stromy, itemy, runy...to je ako fakt najväčší džojk, ktorý sice nikto nevyužíva, ale aj tak je to bullshit, ktorý asi vznikol len pre dota wtf videá.
Ja mám napriem všetkému z aktuálnej doty dobrý pocit. Valve sa trochu naučilo počúvať svoju obrovskú komunitu, skúšajú nové veci, všetko sa vyvíja a mení, čo sa hralo pred mesiacom už dnes dobre nefunguje, akurát ma mrzí, že to všetko neprišlo skôr, keď som ešte nemal 27 a čas na také 3 hry týždenne. A hlavne chuť...
Expert
Počet příspěvků na fóru: 601
Počet komentářů na webu: 216
Dostal poděkování: 89 x

Příspěvekod Maskett » sob 04. bře 2017 20:00:37

to nečtu sory
Obrázek
Guru
Počet příspěvků na fóru: 1886
Počet komentářů na webu: 658
Dostal poděkování: 389 x
Varování: 1

Příspěvekod bob1na » sob 04. bře 2017 20:02:39

KidWithGun píše:Především je nutné si uvědomit, že poslední update doty vyšel před obrovskou dobou - nemůžou být hrdinové bez updatu. IceFrog píše i v loadscreen, že této "jubilejní" verzi chce věnovat hodně času a chystá velké balance změny atd. Navíc pokud trochu používáte mozek, je jasné, že DotA 2 je v nynější době prioritní a to z více důvodů - potřebují tam udělat zbytek hrdinů, IceFrog má určitě s Valve smlouvu, která ho zavazuje nějakými termíny - programování doty na W3 je jeho koníček, hra musela být v co nejlepším "turnajovém" stavu před International, takže pochybuju, že měl čas na cokoliv jiného.
Rád bych se také vyjádřil k tomu, že DotA na W3 je mrtvá - není a nebude, je to srovnatelná situace s CS 1.6 a tvrdit o hráčích, kteří mají počítač na dotu 2 a nehrajou ji, že jsou lamy je zabedněné. Pro někoho je to možná překvapivé, ale ta hra má i po letech stále co nabídnout, úžasná hratelnost, přehledná grafika a třeba i dabing hrdinů. Mně to třeba u doty dva chybí a rozdíly mezi těmi hrami rozhodně jsou (spousta animací, range některých spellů atd.). Navíc je pravdou, že DotA 2 je mnohem víc noobfriendly. Nechápat tak, že by bylo jednodušší v ní být nejlepší, to ani omylem, ale pokud někdo hrál jedničku a přestoupil na dvojku, tak musí uznat, že tomu tak je - hotkeye fungující na všechno, nastavitelný inventář, doporučené itemy atd. všechno tohle hrozně usnadňuje hru, i když se to nemusí zdát. Například takový Invoker nebo Rubick jsou v jedničce o úroveň těžší než ve dvojce, protože ty hotkeye se prostě nedají pořádně nastavit, DotA 2 to automaticky dělá za vás. Ať už je to jakkoliv, rozhodně si DotA nezaslouží, aby někdo plival na její památku :D

rofl, chcel som dať tomuto príspevku "like" a zistil som, že už som mu ho dal niekedy v minulom živote zo starého acc, na ktoré som zabudol heslo

-- sob 04. bře 2017 20:03:58 --

Maskett píše:to nečtu sory

v podstate nič zaujímavé, ak myslíš môj príspevok, len malá nostalgická chvílka.
Expert
Počet příspěvků na fóru: 601
Počet komentářů na webu: 216
Dostal poděkování: 89 x

Příspěvekod Arin » stř 15. bře 2017 11:20:19

delete techies haló
Obrázek

Za tento příspěvek Arin získal poděkování od:
JimmyX
Expert
Počet příspěvků na fóru: 829
Počet komentářů na webu: 37
Dostal poděkování: 208 x
Vítěz DOTA2.cz Sunday Madness Turnaje1x
Vítěz DOTA2.cz Haste Cupu1x

Příspěvekod madhamster » stř 15. bře 2017 16:48:44

Nejak si opomenul Underlorda
Obrázek
Expert
Počet příspěvků na fóru: 795
Počet komentářů na webu: 62
Dostal poděkování: 179 x

Příspěvekod filozof » stř 15. bře 2017 18:02:29

To je starý hrdina s jedním změněným spellem. Samozřejmě se částečně změnilo hodně hrdinů.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Guru

Příspěvekod hynekzalesak » stř 15. bře 2017 20:04:02

Mě trošičku štve jak Valve balancuje podle brečící komunity :-D mám rád když v nějakým patchi někdo trochu nepřemýšlí a přestřelí některé věci které jsou potom podle komunity OP, potom to někteří chudáci jako warden odnesli extrémně, ten hrdina ztratil veškeré svoje kouzlo, Earth spirit který to umí hrát dokáže vytočit ale to každý hrdina kterého má v ruce skillově lepší hráč a potrollí tím i hráče na hodně lepší úrovni než 1k (tam takový hráč udělá učiněné peklo ze života)
Monkey king vypadal ze začátku silně ale bylo to jenom o tom naučit se proti němu hrát, bylo sice nutné brát counterovací hrdiny ale když ve hře byl schopný batrider, storm, timber, windka a dobré wardy taky si opice vůbec nezahraje, i když to účko je extrémně silné pokud monkey king má itemy to je fakt.
Rozhodně bych neříkal že některý hrdina do hry nepatří, ano zničí mne na pubu riki, slark, techies zanadávám si ale vždycky to má tu stránku že to samé si někdo bude myslet o hrdinovy kterým ho totálně přejedu já, např. windka se dlouho na carry vůbec nehrála a kdo mojí windku potkal na 1/2k rankedu taky ji neměl rád :-D potom se to začalo hrát i v profesionálních hrách a na pubu to hrál taky kde kdo takže jsem ochutnal svoji medicínu :-D ale v životě bych nechtěl aby windka dostala nerf, rework či něco takového, doba se mění, hra se bude měnit taky nezbývá doufat než se nebude měnit nějak extrémně, Valve si teď může hodně hrát s talenty myslím že tam nás čeká celé množství reworků, stejně si ale myslím že i když dotu už hraji víceméně casual tak to bude hra kterou jsem si oblíbil a budu se k ní rád vracet a každý hrdina tu má svoje místo, každýmu vyhovuje jiný styl hraní a tudíž i určitý typ hrdiny a nikdo z nás nemůže říkat tenhle či tamten hrdina nemá v dotě co dělat protože kdo jsme my proti celé té komunitě hráčů co dotu hrají :-) ani reddit dota není tak velký aby si mohl myslet že sežral všechnu moudrost světa a říkal valve co má dělat.

Za tento příspěvek hynekzalesak získal poděkování od:
Maskett
Guru
Počet příspěvků na fóru: 1851
Počet komentářů na webu: 401
Dostal poděkování: 143 x

Příspěvekod Arin » ned 19. bře 2017 22:10:33

Obrázek

Za tento příspěvek Arin získal poděkování od:
Maskett
Expert