Advertisement

O hře Dota 2

Dota 2 je fantasy strategická online hra vyvíjená společností Valve. Je nástupcem populární Warcraft III mapy Defense of the Ancients (DotA).

 

Dota 2 byla oznámena 13. října 2010, kdy hlavní vývojář Doty, IceFrog odhalil, že společně s Valve pracují na nové Dotě. Plné odhalení Doty 2 bylo na GamesComu 2011, kde byl pořádán první turnaj názvem The International s celkovou cenou $1,600,000. Tento turnaj se koná každý rok. Poté následovaly dva roky uzavřeného beta testování až nakonec 9. července 2013, kdy byla hra oficiálně vydaná a je volná ke stažení zdarma se systémem mikrotransakcí.

 Cíl hry

Dota 2 je týmová hra, která se hraje nejčastěji v deseti hráčích (pět proti sobě). Naproti sobě stojí dvě frakce – Radiant a Dire. Radiant znázorňuje dobro a její základna je umístěna vlevém dolním rohu mapy. Dire jsou naopak ti zlí a základna je vpravo nahoře.

Cílem hry je dostat se do nepřítelovy pevnosti a zníčit jeho hlavní budovu. Budova je chráněna věžemi a počítači ovládanými jednotkami (creepy). Jedna hra trvá v průměru 40 minut, ale může skončit už i v 20-té minutě nebo se naopak může protáhnout a trvat déle než hodinu.Hrdina

Vy jako hráč hrajete za svého jednoho hrdinu, kterého jste si vybrali před spuštěním hry. Hrdinů je hodně a jsou rozděleni do tří kategorií – Strength (Síla), Agility (Obratnost) a Intelligence (Inteligence). Podle názvů jste určitě poznali, že každá kategorie je něco jiného a na něco jiného.

Váš hrdina, jako každý jiný má své schopnosti, které lze vylepšovat zvýšením úrovně. Zvyšení úrovně dochází po získání určitého (záleží na stávající úrovni) počtu zkušeností. Zkušenosti získáváte za různé akce ve hře jako třeba, zabití creepa, hrdiny atd. Maximální úroveň je 25, poté již žádné zkušenosti nezískáváte. Zvyšováním úrovní se nezlepšují pouze schopností, ale hrdina celkově - jeho životy, mana, atributy...Peníze

Dalším důležitým prvkem hry jsou předměty a peníze. Peníze získáváte za zabití creepa, zabití či asistence při zabití hrdiny, zničení něpřátelské budovy. Za tyto peníze si kupuje předměty, které vašeho hrdinu zlepšují.

Chci začít Dotu 2 hrát

Dota 2 je dostupná prostřednictvím programu Steam, je zdarma a lokalizovaná do češtiny.