Klanbáze - nápověda

Obrázek uživatele ankerek
8
-1

Nápověda k DOTA2.cz klanbázi.

Co to přesně je ta klanbáze?

Klanbáze je žebříček klanů (týmů), kde si můžou týmy domlouvat zápasy a změřit své síly. Každý tým může vyzvat k zápasu kterýkoli jiný, ale záleží jen na druhém týmu jestli výzvu přijme. Výsledky zápasů se započítávají a podle nich se potom řadí týmy do celkového žebříčku.

 

Nemám žádný tým

Pokud nemáte žádný tým, můžete si nastavit hledání týmu v Klanbázi -> Já -> Nastavení hledání týmu, tam vyplníte požadované informace a budete v seznam hráčů hledající tým.

 

Vytváření týmů

Každý uživatel, který není v žádném jiném týmu si může vytvořit svůj vlastní na tomto odkazu.

Uživatel se automaticky stává kapitánem vytvořeného týmu. To je nejvyšší hodnost – může upravovat nastavení týmu, přijímat, vyhazovat členy, měnit jejich práva, přijímat zápasy, odesílat výsledky. Hodnost správce může dělat to samé, jen nemůže vyhodit kapitána ani měnit jeho práva. Třetí hodnost je „obyčejný“ člen.

 

Nastavení týmu

Když přeskočíme ty jasné položky, máme tu:

Hledáme členy - Pokud tuto možnost aktivujete, budete v seznamu týmů, které hledají členy a bude se to zobrazovat na stránce Vašeho týmu. Nezapomeňte připsat, jaké členy přesně hledáte. K tomu slouží pole „Podmínky“.

Hledáme zápas – aktivujete, když právě teď hledáte zápas, zobrazí se to v pravém bloku „Týmy, které hledají zápas“ na většině stránek DOTA2.cz a také na stránce Vašeho týmu. Hledání zápasu se automaticky deaktivuje, jakmile najdete zápas (někdo Vás vyzve a Vy to přijmete) nebo po hodině neúspěšného hledání.

 

Žádosti o přijmutí týmu a přijímání žádostí

Hráč může podat žádost o členství v týmu, jen pokud má tým aktivováno hledání členů (popsáno výše). Jakmile hráč požádá o členství, tak se odešle kapitánovi a správcům informační PM. Správu žádostí najdete pod odkazem Žádosti na stránce týmu a tam žádosti přijmete nebo odmítnete. Ať uděláte to či ono, hráči, kteří žádosti poslali, dostanou PM o Vašem rozhodnotí.

 

Správa členů

Do sekce editace členů se může kapitán nebo správce dostat přes odkaz „Správa členů“ na hlavní stránce týmu.

Jako kapitán můžete přenechat práva kapitána a vedení týmu někomu jinému přes odkaz „přenechat práva kapitána“.

Dále můžete v této sekci změnit práva ostatních členů nebo je z týmu odstranit. O Vaší akci budou informování PMkou.

 

Zrušení týmu

Zrušit tým lze jen tehdy, když v týmu je jediný člen (Vy). Zápasy, které zrušený tým odehrál smazány nebudou, jejich výsledky se budou normálně počítat.

 

Vyzývání týmů a hraní zápasů

Když chcete hrát zápas proti nějakému týmu, musíte mu první poslat výzvu k zápasu. Odkaz k vyzvání týmu najdete na stránce týmu pod „vyzvat na zápas“. Výzev můžete poslat více.

Seznam vašich výzev, které jste poslali, i ty které vám přišly potom najdete pod odkazem „správa výzev“ na stránce vašeho týmu.

Když vám přijde výzva na zápas od jiného týmu, budou kapitán a správci automaticky informováni soukromou zprávou. Pokud budete chtít zápas hrát, tak přijmete výzvu na stránce správy výzev a hned se vytvoří stránka s detailem zápasu.

Na stránce zápasu je chat, kde se s hráči druhého týmu domluvíte na podrobnostech zápasu: kdy přesně se bude hrát, kdo založí atd. Pokud se nedokážete domluvit stranách (Radiant/Dire), tak si vybírá tým, který byl pozván, tedy tým, který přijmul výzvu.

Po dohrání se domluvíte, který tým zadá výsledek (můžou kapitán a správci). Zadá se výsledek zápasu: vítězství pro jeden z týmů nebo zrušení zápasu, pokud se z nějakého důvodu neodehrál. Vyplníte soupisku vašeho týmu. V hrách klanbáze se můžete hrát s jedním stand-inem (hráčem, který není z vašeho týmu), pokud jste v této hře takového měli, můžete ho tu vybrat (hráč musí mít účet na DOTA2.cz a vyplněné STEAM ID). Potom ještě nahrajete screenshot konečné tabulky ze hry.

Druhý tým povrdí výsledek a zápas se automaticky zapíše.

Pokud výsledek nebude odpovídat nebo budou jakékoli problémy ohledně hry, napište report do této sekce ve fóru.

(2)

Komentáře

Obrázek uživatele matej.noe
matej.noe
27/2/2014 - 18:21

potreboval bych nekoho do tymu

Obrázek uživatele TyDLa
TyDLa
19/3/2014 - 11:14

Potřebuješ ještě někoho, měl bych zájem. Kdyžtak napiš.
Skype:tydla2000
Steam:ChickChick